Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Co wiedzieć powinnaś o peelingu glikolowym

Peeling glikolowy jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów chemicznych w gabinetach kosmetycznych. Popularność zyskał sobie przede wszystkim ze względu na wysoką skuteczność, szeroki wachlarz potencjalnych korzyści oraz fakt, że może być stosowany niezależnie od karnacji skóry.

Kwas glikolowy należy do alfa-hydroksykwasów, naturalnie znaleźć można go w trzcinie cukrowej. Jego ciekawe właściwości sprawiły, że znakomicie sprawdza się jako pojedyncza substancja złuszczająca. Zależnie od stężenia w jakim jest stosowany uzyskać pozwala efekt nawilżający, złuszczający i stymulujący odnowę komórkową.

Zabiegi z użyciem kwasu glikolowego należą do peelingów powierzchownych i znakomicie sprawdzają się w leczeniu wielu popularnych problemów skórnych, związanych z występowaniem trądziku pospolitego, trądziku różowatego (postaci grudkowo – krostkowej), rozmaitych przebarwień oraz ognisk rogowacenia okołomieszkowego i łojotokowego oraz ogólnie pojętych objawów fotostarzenia się skóry.

Od innych hydroksykwasów kwas glikolowy różni się niewielką masą cząsteczkową, dzięki której posiada zdolność do dogłębnej penetracji skóry i ułatwia wnikanie innych bioaktywnych substancji. Odpowiednio ukierunkowane zabiegi z użyciem tego kwasu usprawniają procesy regeneracyjne  i pomagają przywrócić sprężystość skóry, stymulując aktywność fibroblastów, czyli komórek których zadaniem jest produkcja kolagenu i proteoglikanów.

Pozytywne efekty związane z użyciem peelingu glikolowego widoczne są często już po pierwszym zabiegu, maksimum korzyści jednak doświadcza się po serii zabiegów powtarzanych zależnie od postaci co dwa (peeling żelowy) do czterech tygodni (formuła wodna). Za pojedynczy cyklu uznaje się zazwyczaj serię składającą się z sześciu zabiegów.

Przed udaniem się na zabieg należy pamiętać, że istnieje szereg przeciwwskazań do stosowania tej formy peelingu. Z pewnością osoby leczące się doustnymi retinoidami,  takimi jak izotretynoina nie powinny w żadnym wypadku korzystać z takich zabiegów, nie tylko w trakcie stosowania leków, ale również przez kilka miesięcy po zakończeniu kuracji. Również alergicy oraz osoby z niektórymi chorobami autoimmunologicznymi i leczone wybranymi antybiotykami powinny poradzić się wcześniej lekarza. Również opryszczka może stanowić przeciwwskazanie do zastosowanie zabiegu.

Wnioski: peeling z użyciem kwasu glikolowego stanowią mało inwazyjny i niezwykle skuteczny w wielu przypadkach zabieg poprawiający ogólnie pojętą kondycję skóry oraz mogą być pomocne w leczeniu zmian trądzikowych i innych wymienionych w treści artykułu. Warto jednak pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania do zastosowania tej metody, dlatego w profesjonalnych gabinetach standardową procedurą jest przeprowadzanie wywiadów z klientami.

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.