Jak poprawić wygląd biustu?

Biust to atrybut kobiecości, który pod względem anatomicznym zbudowany jest przede wszystkim z tkanki tłuszczowej. Bynajmniej nie będziemy dywagować w niniejszym artykule o rozmiarach biustu ani o męskich preferencjach, skoncentrujemy się natomiast na kwestiach, które mogą znacznie poprawić jego atrakcyjność.

Po pierwsze: nie każda kobieta zdaje sobie sprawę jak ważna jest odpowiednia postawa ciała. Pochylona sylwetka, przykurczone ramiona i okrągłe plecy oraz inne wady postawy powodują, że piersi sprawiają wrażenie mniej jędrnych, bardziej "obwisłych" no i mniejszych. Pamiętaj o tym by utrzymywać wyprostowaną postawę ciała.

Po drugie: wypadku podejmowania aktywności fizycznej, warto ćwiczyć wszystkie mięśnie - ciało będzie wówczas sprawiało wrażenie bardziej sprężystego, poprawią się proporcje i zarys sylwetki. Wiele kobiet ćwiczy tylko wybrane partie obawiając się, że np. trening klatki piersiowej spowoduje pomniejszenie piersi. Tymczasem nie jest to prawda. Trening obejmujący wszystkie grupy mięśniowe pozwala osiągnąć harmoniczną budowę i wyeksponować „kobiece atuty”.

Po trzecie: tylko niewielki procent kobiet posiada odpowiednio dobrany biustonosz. Otóż, tak naprawdę okazuje się, iż bardzo dużo sklepów i firm oferuje jedynie kilka standardowych rozmiarów. Co jest dziwne, bo przecież każdy biust jest inny i nie jest z góry powiedziane, że bardzo szczupła kobieta musi mieć mały biust, a mniej szczupła bardzo duży. Na szczęście pojawiają się profesjonalne sklepy z bielizną, które oferują znacznie większą różnorodność rozmiarów.

Przy wyborze odpowiedniego rozmiaru należy pamiętać o dwóch aspektach: odpowiednio dobranym obwodzie biustonosza i rozmiarze miseczki. Obwód jest o tyle bardzo ważny, bo to właśnie na nim powinien skupiać się ciężar biustu (a nie na ramiączkach). Zresztą to chyba najczęściej popełniany błąd: stanik zbyt luźny, co powoduje, że jego zapięcie przesuwa się w okolicę łopatek i karku. Jak zatem dobrać prawidłowy rozmiar? Rozwiązań jest kilka: albo metodą prób i błędów sugerując się dostępnymi zasobach internetowych "kalkulatorami biustu" lub korzystając z pomocy ekspedientki w sklepie z bielizną. Najlepiej byłoby się poradzić profesjonalnej bra-fitterki, której praca polega właśnie na dopasowywaniu biustonoszy...

Po czwarte: warto udać się do sprawdzonego salonu kosmetycznego. Skóra na dekolcie i piersiach jest bardzo delikatna, dlatego należy szczególnie o nią dbać. Warto zatem raz na jakiś czas zafundować sobie profesjonalny zabieg, np. ujędrnająco-nawilżający.

Piękne i kształtne piersi dodadzą Ci pewności siebie i sprawią, że poczujesz się atrakcyjniejsza. Zamiast więc narzekać na ich kształt, wielkość itp. - poświęć im odrobinę uwagi!