BLACK WEEK • 60% RABATU NA PLANY Z KODEM: BLACK

Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Co i jak ćwiczyć, żeby imponować formą i sylwetką? Poradnik aktywnego nastolatka – część I

Co i jak ćwiczyć, żeby imponować formą i sylwetką? Poradnik aktywnego nastolatka – część I
Pobudka wcześnie rano, szkoła, powrót do domu, obiad, odrabianie lekcji (lub też nie ;-) ), a następnie komputer, telewizor, Internet, spanie – tak wygląda dzień przeciętnego nastolatka. Świetnie, jeżeli w ramach zajęć szkolnych odbędzie się wychowanie fizyczne, wtedy jest szansa, że zaznasz odrobiny ruchu. Niestety coraz większym problemem są nagminne zwolnienia z w-f. Część osób jest zadowolona, że nie musi ćwiczyć, bo teoretycznie zyskuje „wolną” godzinę, ale jednocześnie nie zastanawiają się, jak wiele tracą rezygnując z regularnej aktywności fizycznej.

Zalety regularnych treningów

  • zyskujesz szczupłą sylwetkę,
  • budujesz i wzmacniasz mięśnie,
  • nie garbisz się, masz prostą postawę,
  • chodzisz sprężyście, pewnie siebie,
  • masz o wiele lepsze samopoczucie i dużo wolniej się męczysz, niż osoby, które rezygnują z aktywności fizycznej,
  • jesteś silniejszy, szybszy i bardziej wytrzymały niż koledzy spędzający całe dnie przed komputerem czy też telewizorem,
  • poprawiasz swój refleks, stajesz się bardziej samodzielny, odporny na zmęczenie,
  • uczysz się podejmować decyzje, pokonywać własne słabości i realnie oceniać sytuację,
  • poznajesz osoby o podobnych zainteresowaniach, a jeżeli zajmiesz się jakąś dyscypliną sportu bardziej „zawodowo”, to możesz liczyć na dodatkowe atrakcje w postaci wyjazdów na turnieje, zgrupowania, szkolenia! Kto wie, może okażesz się wielkim talentem?

Warto wspomnieć, że ruch pozytywnie wpływa na kości i stawy, doskonale koryguje lub zapobiega wadom postawy, wzmacnia mięśnie, dzięki czemu, nawet po kilkugodzinnym siedzeniu w szkolnej ławce, nie będą bolały cię plecy.

Jeżeli na co dzień jesteś osobą nerwową, łatwo wpadasz w złość, bardzo emocjonalnie pochodzisz do spraw codziennych, to regularny ruch będzie dla ciebie wybawieniem. Ktoś cię wkurza w szkole lub też dopada cię strach przed ważną klasówką? Nic nie pomoże bardziej, niż dobry trening! Zmęczysz się, rozładujesz napięcie, uwolnisz endorfiny i sam się przekonasz, jak szybko spadnie poziom stresu i lęku, a dodatkowo, po solidnej dawce wysiłku, będziesz spał jak niemowlę.

Co stracę, jeżeli wybiorę leżenie przed telewizorem?

Rozejrzyj się po swoich znajomych, przypatrz się zarówno ich, jak i swoim rodzicom. Już na pierwszy rzut oka widać, kto trenuje, a kto spędza czas z pilotem w ręku, prawda? Pamiętaj, że to od ciebie zależy, czy będziesz w super formie, czy też wejście na 3 piętro będzie stanowiło wyzwanie. Ciepłe dni już blisko, chyba nie chcesz ich przesiedzieć w domu wstydząc się swojej kondycji? W dwa – trzy miesiące możesz wiele zdziałać i jeżeli już dziś zaczniesz ćwiczyć, to do lata znacznie poprawisz zarówno kondycję, jak i sylwetkę.

Tylko pomyśl, skoro tak krótki okres wystarczy, by pierwsze zmiany w ciele i samopoczuciu były widoczne, to jaką formę możesz zaprezentować za rok!

Najważniejsze wady niećwiczenia

  • sflaczałe, pozbawione mięśni ciało,
  • wieczny brak energii,
  • nadwaga/otyłość (a w przyszłości wizja np.: cukrzycy, nadciśnienia czy też chorób nowotworowych),
  • wady postawy (zgarbiona sylwetka nie dodaje uroku),
  • wpadanie w kompleksy (zastanów się, jak będziesz się czuł, jeżeli będziesz najsłabszy – z własnego wyboru – wśród swoich kumpli),
  • narastający stres, którego nie będziesz w stanie rozładować.

Ćwiczyć czy nie ćwiczyć?

Po przeczytaniu artykułu na pewno podjąłeś decyzję o rozpoczęciu regularnych treningów, choć nie do końca wiesz, jaki forma aktywności fizycznej byłaby dla ciebie najbardziej odpowiednia. Sporty walki, piłka nożna, basen, crossfit, siłownia, breakdance, jazda figurowa na łyżwach, tenis – to tylko niektóre z możliwości!

To pierwsza część artykułu. Drugą znajdziesz tutaj: 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.