Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dieta 3000 kcal - przykładowy jadłospis

Dieta 3000 kcal - przykładowy jadłospis
Twój sposób odżywiania wpływa nie tylko na wygląd, ale także na samopoczucie, zdrowie i energię w ciągu dnia. Odpowiednio zbilansowana dieta pozwala na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, dzięki dostarczaniu mu odpowiedniej ilości zdrowych tłuszczy, pełnowartościowych aminokwasów i sycących węglowodanów.

Poza tym dobrze wchłaniane z jedzenia witaminy i minerały pozytywnie wpływają na stan Twojej skóry, włosów czy narządów wewnętrznych. Bez ich dobrej kondycji ciężko będzie otrzymać dobre wyniki podczas treningu na siłowni.

Mimo że na redukcję i wzrost masy ciała wpływ ma głównie nadwyżka lub deficyt kaloryczny, to na ogólny stan zdrowia składa się wiele innych czynników. Bardzo ważne jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów (najlepiej wody) i błonnika. Ten ostatni pełni ważną funkcję w Twoich jelitach – „sprząta” pozostałości niestrawionych pokarmów, które niepotrzebnie zalegają w układzie trawiennym. Jednak, aby nie otrzymać efektu odwrotnego do zamierzonego, należy pić dużo wody – minimum 2 litry. Inaczej nierozpuszczalny błonnik zaklei Twoje jelita, zamiast je oczyścić.

Przykładowy jadłospis

Śniadanie:

  • Płatki owsiane z tłustym mlekiem, orzechami, masłem orzechowym, rodzynkami i świeżymi owocami – malinami, truskawkami, jabłkiem i cynamonem.

Lunch:

  • Pieczywo razowe z serem twarogowym, jajka na twardo i sałatka ze świeżych warzyw.

Obiad:

  • Polędwiczki wieprzowe w sosie śmietanowym z suszonymi pomidorami, pieczone frytki z ziemniaków z pesto bazyliowym i hummusem.

Podwieczorek:

  • Lody śmietankowe z sałatką owocową.

Kolacja:

  • Rollsy z tortilli z łososiem wędzonym, serkiem chrzanowym, ogórkiem szklarniowym i papryką. Sałatka z rukoli, pomidora, cebuli i papryki z serem feta i dressingiem.

Jest to jedynie skrócony opis dziennego jadłospisu. Dieta powinna być indywidualnie dostosowana i tylko taka przyniesie możliwie najlepsze, oczekiwane rezultaty.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.