Nie musisz rezygnować z mięsa. Czasami wystarczy je ograniczyć
Weź wszystkie zalety diety wegetariańskiej i dodaj do nich korzyści wynikające ze sporadycznego jedzenia drobiu. Pozwoli to uzyskać bardzo zdrową, prostą do utrzymania dietę, która poprawi Twoje zdrowie oraz wygląd sylwetki, czyniąc też coś dobrego dla środowiska.
Dietetyk PoTreningu.pl
Przez 10 lat pomogliśmy ponad 100 000 podopiecznymponad 100 000 osobom
Od ponad 10 lat tworzymy skuteczne diety dla kobiet, mężczyzn, nastolatków oraz osób starszych.
Czuje się lepiej, podobam się sobie, nauczyłem się gotować i planować zakupy. Co najważniejsze - stałem się cierpliwy i zawzięcie dążę do założonego celu.
Trener i dietetyk nigdy mnie nie zawiedli udzielając wyczerpującej odpowiedzi na zadane pytania lub poradę. Najważniejsze dla mnie było, aby schudnąć i taki cel osiągnąłem.
Oferujemy profesjonalne plany w uczciwych cenach. Chcemy umożliwić poprawę jakości życia jak największemu gronu osób - stąd najniższe ceny na rynku! :)
Masz pytania lub wątpliwości? Chętnie Ci pomożemy!
Masz pytania lub wątpliwości?
Chętnie Ci pomożemy!
Zadaj nam pytanie
Najczęstsze pytania i odpowiedzi
Masz jakieś wątpliwości lub nie udało Ci się znaleźć konkretnej informacji? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Semiwegetarianizm? Co to jest dieta semiwegetariańska? Czym się różni od wegetarianizmu?
Dieta wegetariańska nie dopuszcza jedzenia mięsa, ryb i owoców morza. Dieta semiwegetariańska wyklucza jedynie jedzenie czerwone mięso (wołowinę i wieprzowinę). Sporadyczne spożywanie drobiu, ryb i owoców morza jest dopuszczalne.
Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą po prostu ograniczyć spożywanie mięsa lub które chcą zacząć swoją przygodę z wegetarianizmem, ale nie potrafią tak łatwo zrezygnować z mięsa. Pozwala to wyrobić sobie zdrowe nawyki żywieniowe, bez odstępowania od ulubionych, tradycyjnych potraw.
Jest to zdecydowanie najłatwiejsza dieta wegetariańska i warto skorzystać z tego, co oferuje.
Czy dieta semiwegetariańska jest zdrowa?
Duża ilość warzyw, owoców, ryb i owoców morza to cechy, które można przypisać nie tylko diecie semiwegetariańskiej, ale i diecie śródziemnomorskiej, która uważana jest za jedną z najzdrowszych diet. Łatwo więc wysnuć wniosek, że i dieta semiwegetariańska jest bardzo zdrowa.
Znajdziesz tu dużo błonnika, witaminę B12, C oraz D, a także dużo zdrowych kwasów omega-3.
Czy ciężko przejść na dietę semiwegetariańską?
Jeśli nie masz za sobą żadnych doświadczeń zarówno z dietą wegetariańską jak i semiwegetariańską, a dotychczas jadłeś w sposób, jaki najczęściej można spotkać w polskich domach, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie swojej przygody od diety semiwegetariańskiej. Pozwoli Ci to na stopniową adaptację (tak fizyczną, jak psychiczną) do nowych nawyków żywieniowych.
W praktyce naszych klientów sprawdza się metoda małych kroków, a dokładnie 4 kroków. Dla naszych podopiecznych przygotowaliśmy aż 4 diety ograniczającej spożywanie mięsa. Pierwszą z nich jest dieta semiwegetariańska (brak czerwonego mięsa, dopuszcza sporadyczne spożywanie drobiu). Kolejną jest dieta pescowegetariańska (całkowite wyłączenie mięsa, tylko ryby). Następny krok to dieta wegetariańska (brak mięsa, ryb i owoców morza). Ostatnim etapem jest dieta wegańska (brak mięsa, ryb, owoców morza, jaj, nabiału oraz miodu). Zatrzymaj się na tym kroku, który odpowiada Twoim potrzebom i przekonaniom. Każdy z nich jest krokiem w dobrą stronę.
Czy na diecie semiwegetariańskiej muszę brać suplementy?
Nie ma takiej potrzeby. Brak czerwonego mięsa generuje możliwe braki żelaza i witaminy B12, ale nasz jadłospis sprawia, że suplementacja nie jest niezbędna.
Jeśli jednak chcesz mieć gwarancję braku niedoborów, można pomyśleć o suplementacji. Warto to indywidualnie omówić z naszym dietetykiem.
Czy produkty spożywcze w diecie semiwegetariańskiej będą drogie i trudno dostępne, a posiłki czasochłonne? Czy dieta semiwegetariańska jest droga?
Produkty w diecie wegetariańskiej są coraz łatwiej dostępne, ale ciągle nie jest to proste. Wymaga od nas trochę więcej poświęconego czasu na zakupy, jak i samo przygotowanie posiłków. Wśród podstawowych produktów tej diety wyróżnić można: ciecierzycę, soczewicę, soję, rośliny strączkowe, amarantus, różnego rodzaju kasze, makarony, czy wegańską odżywkę białkową.
Dieta semiwegetariańska dodaje do tego drób, ryby i owoce morza, które są powszechne w polskich sklepach. Warto jednak pamiętać, że produkty te występują sporadycznie, głównie dominują posiłki wegetariańskie.