Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dlaczego nie lubimy się odchudzać?

Dlaczego nie lubimy się odchudzać?
„Bycie na diecie” kojarzy się z niewyobrażalnymi mękami, zmieniającymi normalne życie w trudne do wytrzymania, pozbawione przyjemności piekło. Mało kto traktuje redukowanie zbędnej tkanki tłuszczowej jako życiowe wyzwanie, nie myślimy o tym, że redukcja to doskonały sposób na walkę ze swoimi słabościami, ograniczeniami, że jest to szansa na poszerzenie swojej wiedzy, o satysfakcji w wyniku odniesionego sukcesu nie wspominając. Stąd biorą się uprzedzenia i negatywne podejście względem planów redukcyjnych. Oto najczęstsze powody, przez które nienawidzimy redukcji.

Konieczność spożywania niesmacznych posiłków

Jeżeli gustujesz wyłącznie w fast foodach oraz batonikach, ciasteczkach i lukrowanych pączkach z różanym nadzieniem, to faktycznie początkowo wartościowe pokarmy mogą wydawać Ci się niesmaczne. Dzieje się tak ponieważ nadmiar cukrów rafinowanych, soli oraz wzmacniaczy smaku i zapachu upośledza kubki smakowe, zaburzając odczuwanie pełnego wachlarza bodźców sensorycznych. Bez obaw - kilka dni bez śmieciowego jedzenia i niebotycznych dawek cukru, soli i glutaminianu sodu pozwala na nowo odkryć jak dużo do zaoferowania w kwestii smaku i aromatu posiada nisko przetworzona żywność. Wiele zależy też od Twoich umiejętności kulinarnych oraz jakości jadłospisu ukierunkowanego na redukcję. Jeżeli w miejsce lukrowanych pączków będziesz sobie fundował liść sałaty z plastrem czarnej rzepy to faktycznie możesz poczuć się rozczarowany…

Nie mogę wytrzymać głodu

Głód wykręcający trzewia do granic fizjologicznej wytrzymałości, doświadczany przez wiele odchudzających się osób, tak naprawdę nie jest stałym elementem prawidłowo zbilansowanego jadłospisu redukcyjnego. Dokuczliwe, paraliżujące ciało i umysł „ssanie” w żołądku to konsekwencja stosowania bezmyślnych, skrajnie niskokalorycznych diet, zaczerpniętych z mało wartościowych źródeł takich jak kolorowa prasa kobieca. Odchudzanie nie jest synonimem głodowania – warto o tym pamiętać poszukując sprawdzonych metod na pozbycie się odstającego brzucha.

Nie mam czasu jeść sześciu posiłków dziennie

Jeżeli jesteś osobą zabieganą od rana do wieczora, dzielisz czas pomiędzy szkołą, pracą i rodziną trudno wymagać od Ciebie abyś spożywał sześć posiłków dziennie, w równych odstępach czasowych. Tak naprawdę ilość posiłków ma znaczenie drugorzędne w stosunku do jakości i ilości spożywanej żywności. Można efektywnie chudnąć spożywając cztery lub nawet trzy posiłki w ciągu dnia, ale ważne aby były właściwe dopasowane względem potrzeb Twojego organizmu i oparte na wartościowej żywności.

Efekt jo-jo jest nieunikniony

Efektem jo-jo, czyli zjawiskiem polegającym na szybkim powrocie utraconych kilogramów, najbardziej przerażone są osoby poszukujące spektakularnych metod na bezwysiłkowe pozbycie się nadwagi. I tak osoby te wierzą, iż dwa tygodnie poświęceń z ich strony zniweluje dotychczasowe błędy żywieniowe, a także – uwaga - te, które zostaną dopiero popełnione w przyszłości. Jeżeli strach przed odzyskaniem kilogramów paraliżuje Twoje działania, to znak abyś poszerzył swoją wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania lub skontaktował się z doświadczonym dietetykiem.

Nie lubię się męczyć

Aktywność fizyczna to nieoceniony sprzymierzeniec w walce o estetyczną sylwetkę. Warto także podkreślić, iż regularna aktywność fizyczna ułatwia utrzymanie zdrowia i kondycji w późniejszych latach. Jeżeli rezygnujesz ze sportu tylko i wyłącznie dlatego, że nie lubisz się pocić albo boisz się, że złamiesz paznokieć to warto zrewidować swoje podejście. Istnieje tyle atrakcyjnych form aktywności fizycznej, że na pewno znajdziesz coś co będzie sprawiać Ci przyjemność. Trzeba tylko ruszyć się sprzed telewizora czy komputera…

Podsumowanie

Redukowanie zbędnej tkanki tłuszczowej być może nie jest łatwe, lekkie i przyjemne, ale nie jest też tak straszne i wymagające, jak mogłoby się wydawać. Trzeba nauczyć się wyciągać wnioski z własnych potknięć, stale poszerzać wiedzę i na bieżąco reagować na zmieniające się okoliczności. Nie należy zapominać, iż pozbywanie się zbędnego balastu może być źródłem ogromnej satysfakcji – jak każdy sukces wpłynie pozytywnie na poczucie własnej atrakcyjności i pewności siebie.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.