Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Kobieta w sidłach szybkiego odchudzania. Część II

Stosowanie drakońskich diet wiąże się też z gwałtowną utratą tkanki mięśniowej. Jeśli zastanawiasz się „po co Ci mięśnie”, to już odpowiadam: odpowiadają one za jędrność i sprężystość sylwetki. Bez nich nawet ważąc 45kg wyglądać będziesz nieestetycznie. Tkanka mięśniowa jest jak las: „pali się szybko, a rośnie bardzo powoli”, nie myśl więc, że uda Ci się szybko odpracować stracone mięśnie. W swojej pracy zawodowej spotykałem się już nie raz z kobietami o prawidłowej masie ciała, ale zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej, która psuła estetykę sylwetki. Było to spowodowane właśnie „szybkim odchudzaniem” którego jedynym trwałym efektem była utrata tkanki mięśniowej. Podstawowym zaleceniem z mojej strony, oprócz odpowiednich zmian w diecie stanowiło włączenie treningu siłowego do aktywności dziennej.

Pułapek związanych z „szybkim odchudzaniem” jest o wiele więcej, niedobory niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych)na dietach skrajnie niskotłuszczowych doprowadzają już w krótkim okresie do poprawy stanu skóry i gorszej kondycji psychicznej. W dłuższej perspektywie pojawiać się mogą: obniżenie nastroju z depresją włączenie, zaburzenia rytmu serca aż do chorób kardiologicznych i inne problemy. Diety wysokobiałkowe, a ubogie w warzywa, doprowadzać mogą do odwodnienia, utraty elektrolitów i zaburzeń równowagi kwasowo zasadowej organizmu. Diety monotonne, oparte głównie na określonej kategorii produktów żywnościowych, takie jak dieta bananowa, czekoladowa, jogurtowa w ogóle nie powinny wymagać komentarza z mojej strony, są bowiem po prostu głupie.

Zanim zaczniesz się odchudzać, powinnaś zdać sobie sprawę, że tłuszcz, który gromadziłaś przez wiele miesięcy czy lat, nie zniknie w ciągu dwóch tygodni. Jest to po prostu niemożliwe. Owszem, poprzez odwodnienie wywoływane np. spożywaniem jedynie białka, czy stosowanie środków przeczyszczających powodujących opróżnienie jelit między innymi z korzystnej dla nas mikroflory możemy uzyskać niemal natychmiastową utratę do kilku kilogramów na wadze. Nie ma to jednak nic wspólnego z utratą tkanki tłuszczowej, a ma jedynie charakter chwilowy. „Boczki” przez to się nie zmniejszą, fałdka z brzucha nie zniknie. Kiedy dietetycy przekonują, że utrata 2 – 4 kg w ciągu miesiąca to ilość optymalna to mają po prostu rację. Każdy kilogram więcej, który próbujesz „zgubić”, to okradanie samego siebie z ze zdrowia, dobrego samopoczucia i estetycznej sylwetki.  

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.