Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czy skakanka jest niezbędna?

Pytanie użytkownika: Po co skakanka podczas skakania ze skakanką? Czy jest ona niezbędna? Czy skakanie bez skakanki, ale wraz z odpowiednim ruchem rąk (symulującym ruch skakanki) da takie same efekty?
Ekspert odpowiada
Bardzo ciekawe pytanie i faktycznie nie jest ona tak naprawdę do niczego niezbędna. Tego typu aktywność najczęściej wykorzystywana jest jako trening mający przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej lub jako forma rozgrzewki, która ma nas przygotować do cięższej aktywności fizycznej.

Kwestia poruszania rękoma - tutaj odpowiedź jest też prosta. Czym więcej grup mięśniowych i części ciała angażujesz podczas danej aktywności, tym więcej kalorii zostaje spalonych. Dlatego ma to znaczenie w kontekście samego odchudzania.

Z drugiej strony jednak trudno uznać skakankę za ćwiczenie specjalnie efektywne. Zdaje sobie sprawę, że jest ono łatwe i przyjemne, jednak im więcej się męczymy i ruszamy, tym więcej kalorii palimy w tym samym czasie.

Zdecydowanie bardziej efektywny jest szybki marsz, bieganie, czy jazda na rowerze. Oczywiście największą skuteczność wykazuje trening z obciążeniem. Dlatego, jeśli np. masz na myśli aktywność wykonywaną w warunkach domowych, to skakanka będzie świetnym pomysłem jako forma rozgrzewki, natomiast po 10-15 minutach tej aktywności warto przeprowadzić trening siłowy, np. przy użyciu samych hantli. Trening z obciążeniem (hantlami) ma jeszcze jedną zaletę oprócz spalania tłuszczu - pozwala on na kształtowanie sylwetki, wzmacnianie jej i ujędrnianie. Niestety tego samego nie da nam skakanka.

Pozdrawiam,
Inez