Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Przechowywanie żywności w szklanych pojemnikach

Pytanie użytkownika: Czy najlepiej przechowywać jedzenie w szklanych pojemnikach? Będzie to najlepsze rozwiązanie dla mojego zdrowia?
Ekspert odpowiada
Pojemniki i opakowania szklane były wykorzystywane od wielu lat.

Dużym ich minusem jest kruchość i ciężar, jednak prócz tego mają wiele plusów. Niestety rozwój technologiczny sprawił, że wygodny, bezpieczny z pozoru plastik wyparł szklane pojemniki. Pewnie każdy z nas pamięta jeszcze mleko w szklanej butelce czy oranżadę. Szkło jest bardzo bezpieczne, gdyż nie wchodzi w interakcje z żywnością. Można w nim przechowywać wszystko: żywność płynną, stałą, ciepłą i zimną. Jest wielokrotnego użytku, można je używać tak długo, dopóki się nie zbije, a później dzięki recyklingowi może do nas wrócić w innej postaci.

Czy warto wybrać szklane pojemniki?

Na pewno jest to bezpieczniejsza forma przechowywania żywności, choć również trudniej dostępna. Szklane pojemniki nie są tak powszechne jak plastikowe, a czasem ich cena również może zaskoczyć. Warto więc zastanowić się co dla nas ważniejsze. Należy więc wybierać mądrze, czytać etykiety plastikowych opakowań lub po prostu szukać tych bezpieczniejszych.