Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Wpływ muzyki na trening

Pytanie użytkownika: Czy rodzaj muzyki wpływa na efektywność treningu? Czy któryś gatunek muzyki pobudza nas bardziej?
Ekspert odpowiada
Oczywiście, że tak! Przede wszystkim jednak musisz wybrać taką muzykę, która odpowiada Tobie. Jednak nie ma wątpliwości, że energiczna i szybka muzyka, która potrafi nas nakręcić i wprowadzić w pewnego rodzaju trance, może zmniejszyć odczuwanie zmęczenia tym samym uczynić trening bardziej efektywnym.

W przypadku treningu aerobowego (np. rowerek, bieżnia, bieg) muzyka może pozwolić nam wejść na wyższe tempo i faktycznie tak działa. Z drugiej strony trudno sobie wyobrazić zajęcia na rowerach spinningowych z udziałem muzyki relaksującej, to po prostu by się nie udało. Właśnie tego typu aktywność wykorzystuje to, jak działa na nas muzyka. 

Osobiście uwielbiam trenować przy muzyce trance lub nawet techno, ale znam też osoby, np. wioślarzy, którzy przy ulubionej muzyce (metalowej) kręcą rekordy na ergometrach wioślarskich, a trudno powtórzyć im te same czasy bez udziału muzyki. 

Wszystko siedzi w naszej głowie i to ona steruje naszymi możliwościami, dlatego także w tym przypadku ma to, jak najbardziej sens. Ponadto, koncentracja na muzyce i odbieranie jej pozwala nam również „odizolować się” od innych problemów i bardziej nakierować na aktywność fizyczną. 

Pozdrawiam,
Inez

Mamy aplikację!

Hej! Z przyjemnością zapraszamy Cię do pobrania naszej nowej aplikacji, która pomoże Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Przygotowaliśmy ją z myślą o Tobie, by ułatwić Ci trzymanie się diety i planu treningowego.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji oraz ją pobrać? Zrobisz to poprzez Google Play: