Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dieta 1200 kcal - zasady, wady i zalety

Dieta 1200 kcal - zasady, wady i zalety
Czasem poszukuje się sposobu na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów, zwłaszcza przed wakacjami czy ważnymi uroczystościami. Pomóc może w tym dieta 1200 kalorii, ponieważ pozwala schudnąć już w pierwszych dniach stosowania około 2-4 kilogramów.

Optymalny czas jej trwania nie powinien przekraczać czterech tygodni, ponieważ wykorzystanie tego typu jadłospisu przez dłuższy czas może prowadzić do efektu jojo. Aby dostarczyć organizmowi niezbędnych substancji odżywczych, będzie nad Tobą czuwał nasz dietetyk.

Zasady diety 1200 kcal?

Układając plan żywieniowy, który uwzględnia 1200 kalorii, skupiamy się przede wszystkim na zdrowych i nieprzetworzonych składnikach. Dostaniesz od nas listę produktów, które są niezbędne do przygotowania zaproponowanych posiłków. Stawiamy na rzeczy, które są powszechnie dostępne. Jednymi z najważniejszych elementów diety są oczywiście warzywa i owoce, chude mięso drobiowe, ryby oraz pełnoziarniste produkty zbożowe. Staramy się wyeliminować cukier oraz tłuszcz.

Podstawową zasadą tego rodzaju menu jest spożywanie pięciu posiłków dziennie, co 3-4 godziny. Uchroni Cię to przed podjadaniem, które mogłoby zniszczyć efekt Twojej pracy. Zaletą jedzenia o regularnych porach jest także skuteczniejsze wykorzystywanie dostarczanej energii, dzięki czemu tłuszcz nie odkłada się w niechcianych miejscach. Należy pamiętać również o nawadnianiu. Jednak w grę nie wchodzą napoje z dodatkiem cukru – także kawa i herbata.

Dieta niskoenergetyczna – dla kogo to dobry wybór?

Menu z ograniczoną ilością kalorii, dedykowane jest ludziom, którzy chcą szybko zmniejszyć swoją masę – efekty zauważysz już w pierwszym tygodniu. Ze względu na zmniejszoną podaż składników odżywczych powinny stosować ją wyłącznie zdrowe osoby, które nie borykają się z żadnymi niedoborami. Nie jest ona polecana paniom i panom w podeszłym wieku, kobietom w ciąży i tym karmiącym piersią.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że dieta jest dobrze zbilansowana i jej kaloryczność będzie odpowiednia, możesz skorzystać doświadczenia z naszych specjalistów i zamówić ją u nas

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.