Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Dieta na masę dla mężczyzny 90 kg

Dieta na masę dla mężczyzny 90 kg
Dieta na masę – zwłaszcza do 90 kg – daje dużo swobody w wybieraniu posiłków i właściwie zdejmuje większość ograniczeń, jakie stawiane są na przykład podczas diety redukcyjnej.

Jednak w tym – z pewnością przyjemnym – okresie, nie warto dać się ponieść kulinarnym zachciankom i lepiej stosować się do odpowiednio zbilansowanego jadłospisu.

Podstawą diety na masę dla mężczyzny 90 kg jest przede wszystkim nadwyżka kaloryczna. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na kalorie, ale także na makro- i mikroskładniki, których odpowiednia podaż w diecie jest podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu. Na efekty diety wpływ ma także poziom aktywności fizycznej, ilość wypijanej dziennie wody, a także wiek, waga i płeć. W połączeniu z indywidualnie dopasowanym treningiem odpowiednia dieta może przynieść wymarzone rezultaty.

Przykładowy jadłospis na masę

Podstawą jadłospisu jest 5 odpowiednio zbilansowanych posiłków. Jeśli jednak wolisz jeść częściej w ciągu dnia, albo wystarczą Ci dwa posiłki – zawsze możesz połączyć odpowiednie dania z diety.

Śniadanie:

  • Omlet na maśle z 4 jaj, z pomidorem, boczkiem i serem żółtym. Do tego grzanki czosnkowe z pełnoziarnistego chleba.

Lunch:

  • Odżywka białkowa na maślance z masłem orzechowym, bananem i czekoladą.

Obiad:

  • Schab wieprzowy pieczony w grillowej marynacie, z dodatkiem pieczonych ziemniaków i batatów z sosem czosnkowym.

Podwieczorek:

  • Tortilla z serkiem chrzanowym i łososiem wędzonym z dodatkiem oliwek i sałatka grecka z oliwą z oliwek i tłustym serem feta.

Kolacja:

  • Spaghetti w sosie pomidorowym z mięsem mielonym, bazylią i sałatka z tuńczykiem, orzechami włoskimi i kukurydzą na świeżej rukoli.

Warto podkreślić, że regularne pomiary i kontrolowanie przyrostu masy ciała sprzyja utrzymaniu optymalnych wyników. Niewielkie błędy obliczeniowe popełnione podczas wyliczeń zapotrzebowania kalorycznego mogą negatywnie wpływać na efekty diety i treningu.

Jeśli chcesz mieć pewność, że dieta jest dobrze zbilansowana i będzie naprawdę efektywna, możesz zamówić ją u nas.