Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Te produkty źle wpływają na kondycję seksualną mężczyzn

Te produkty źle wpływają na kondycję seksualną mężczyzn
Nie ulega wątpliwości, że sposób odżywiania w sposób istotny wpływa na kondycję całego organizmu. Poprzez odpowiedni dobór jakościowy i ilościowy pokarmów możemy nie tylko poprawić swoje zdrowie, wygląd i zmniejszyć ryzyko wielu groźnych chorób, ale także wpłynąć na kondycję seksualną. O ile jednak rzekomo afrodyzyjne właściwości niektórych produktów żywnościowych mają raczej anegdotyczne pochodzenie, o tyle negatywny wpływ wybranych pokarmów na zdolności seksualne jest więcej niż prawdopodobny. W niniejszym artykule przedstawiamy listę największych wrogów męskiej potencji.

Słodycze

Jeśli masz skłonności do „osładzania sobie stresów dnia codziennego” wyrobami cukierniczymi, to  wiedz, że możesz tego słono pożałować. Wysokie spożycie cukrów rafinowanych sprzyja bowiem cukrzycy, miażdżycy i otyłości, a każda z tych przypadłości nie dość że sama w sobie jest powodem do zmartwień, to odbija się niekorzystnie na kondycji seksualnej, prowadząc nierzadko do zaburzeń wzwodu lub nawet całkowitej niemożności odbycia satysfakcjonującego stosunku płciowego. Słodkie przekąski albo ostre igraszki – wybór należy do Ciebie.

Dania typu fast-food

Konsekwencje regularnej konsumpcji dań serwowanych w barach szybkiej obsługi mogą być w istocie rzeczy podobne do tych, które wiążą się nadmiernym spożyciem słodyczy. Produkty termooksydatywnych przemian lipidów  obficie występujące w daniach takich jak frytki mogą zaburzać funkcje śródbłonka naczyniowego i produkcję tlenku azotu sprawiając, że napływ krwi do newralgicznych z punktu widzenia kondycji seksualnej części ciała nie będzie przebiegać sprawnie. Czym to skutkuje – chyba pisać nie trzeba…

Soja i jej przetwory

Soja i produkty sojowe teoretycznie powinny korzystnie wpływać na potencję, chociażby ze względu na wysoką zawartość argininy – aminokwasu będącego prekursorem wspomnianego już tlenku azotu, którego wzmożona aktywność wpływa na zdolność do dobycia satysfakcjonującego stosunku. Niestety badania naukowe pokazują, że regularna konsumpcja białka sojowego obniża niemal o ¼ poziom testosteronu u młodych mężczyzn. Tak wiec soja jest OK., o ile chcemy sobie zafundować okres seksualnej abstynencji.

Dania z puszki

Zastanawia Cię co może być złego w sałatce albo porcji tuńczyka z puszki? Odpowiedź jest prosta i brzmi:  bisfenol A. Związek ten w warunkach wewnątrzustrojowych imituje w pewnym stopniu działanie estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych. Jak łatwo się domyślić, zwiększona ich aktywność nie specjalnie pomaga mężczyznom i może okazać się źródłem problemów. Badania naukowe potwierdzają, że oprócz wielu innych niekorzystnych następstw, jak choćby zwiększone ryzyko występowania pewnych form nowotworów, bisfenol A może także negatywnie wpływać na kondycję seksualną mężczyzn.

Alkohol

Przykład alkoholu jest znakomitym dowodem na to, że zgodnie ze stwierdzeniem Paracelsusa truciznę od lekarstwa różni jedynie dawka. O ile niewielkie ilości alkoholu sprzyjają nawiązywaniu bliższych kontaktów międzypłciowych,  o tyle większe jego dawki mogą utrudnić lub całkowicie uniemożliwić ewentualne zbliżenie. Panowie mający słabość do wyskokowych napojów powinni pamiętać o tym, że etanol aplikowany w nierozsądnych ilościach zwiększa apetyt, ale zmniejsza możliwości, tak więc należy go spożywać z umiarem.