Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Kofeina a cellulit

Kofeina a cellulit
Dystrofia kynoidalna, zwana obiegowo „cellulitem”, to problem estetyczny znacznej grupy kobiet. Cellulit objawia się nagromadzeniem tkanki tłuszczowej określonych obszarach ciała związanych ze zmianami zachodzącymi w obrębie tkanki łącznej. Charakterystyczne objawy widoczne są w okolicach ud, pośladków i brzucha.

Choć przyglądając się reklamom rozmaitych kosmetyków można stwierdzić, że sposobów walki z cellulitem jest bardzo wiele, to prawda jest taka, że tych skutecznych szukać na próżno . Nie ma sposobu na poradzenie sobie z tą przypadłością raz na zawsze. Większość reklamowanych kosmetyków i pigułek po prostu nie działa, a nawet te, które wykazują jakiś wpływ – nie usuwają problemu, a jedynie ograniczają widoczne jego skutki.

Przejrzałem rozmaite publikacje naukowe szukając substancji skutecznej w walce z cellulitem i znalazłem tylko jeden składnik, który stosowany miejscowo może przynieść oczekiwane rezultaty. Co to takiego? Jak się okazuje – kofeina. To właśnie ona odpowiada za ewentualną skuteczność kosmetyków antycellulitowych.

Grupa naukowców z Instytutu Dermatologii Instytutu Federalnego w Rio de Janerio (Lupi i wsp.), zbadała wpływ stosowania preparatu zawierającego 7%-towy roztwór kofeiny, m.in. na obwody ud i bioder. Okazało się, że statystycznie istotny efekt w postaci zmniejszenia obwodu bioder po miejscowym stosowaniu w/w środka był widoczny u 67,7% kobiet, natomiast zmniejszenie obwodu uda nastąpiło w 80% wypadków.

Na podstawie powyższego eksperymentu można stwierdzić, że godnymi uwagi są te kosmetyki i preparaty farmaceutyczne, które zawierają kofeinę w składzie, przy czym istotne z punktu widzenia skuteczności może być jej procentowe stężenie. Biorąc pod uwagę wysoką dostępność naturalnych źródeł kofeiny takich jak choćby kawa, można zaryzykować też „domowe sposoby” jej aplikacji poprzez stosowanie peeling’ów i okładów kawowych.

W artykule mówimy o: Uroda Ladies