Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

5 niepodważalnych korzyści wynikających z rzucenia palenia

5 niepodważalnych korzyści wynikających z rzucenia palenia
Mam znajomego, który pomimo że intensywnie trenował to palił też prawie 30 lat, a historia jego nikotynowej przygody sięga jeszcze czasów podstawówki. Kolega ów wielokrotnie próbował rzucić nałóg, za każdym razem najdalej po kilkunastu dniach po prostu się łamał. Dziś jednak nie pali i jak sam twierdzi nie ma z tym żadnego problemu. Kilka tygodni temu przeżył zawał, a towarzyszące mu samopoczucie i wizja śmierci w trybie natychmiastowym wyleczyły go z nałogu. Można rzucić? Można! I nie trzeba silnej woli, tylko dobrej motywacji. Chcesz wiedzieć jakie realne korzyści czekają Cię jeśli przestaniesz palić, oprócz tego, że oszczędzisz sobie podobnych do opisanych powyżej konsekwencji? Zapraszam do dalszej lektury.

Będziesz bogatszy

Cena paczki papierosów wynosi w Polsce średnio 18 zł. Paląc paczkę dziennie miesięcznie tracisz niemal 540 zł, rocznie prawie 6500 zł. Za taką kasę możesz zafundować sobie wakacje. Jeśli rzucisz już dziś, to przez najbliższą dekadę zyskasz przynajmniej 65 000 zł. Piszę „przynajmniej”, ponieważ zaoszczędzona kwota może być nawet dwukrotnie wyższa. Papierosy będą drożeć, a Ty paląc prawdopodobnie zaczniesz chorować i zaczniesz kasę wydawać na rozmaite leki. A tak, mógłbyś sobie kupić samochód, czy odłożyć trochę funduszy dla swoich dzieci.

Będziesz lepszym kochankiem

Jeśli palisz pięć czy dziesięć lat, to być może wpływ palenia na zdolności seksualne nie jest specjalnie widoczny, ale prędzej czy później zaczniesz dostrzegać negatywne konsekwencje nałogu i w tej sferze życia. Nie stres, nie dieta, nie brak ruchu, nawet nie upływ czasu ale właśnie palenie jest główną przyczyną zaburzeń erekcji. A teraz wyobraź sobie scenę, w której to się dzieje i Twój sprzęt zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Fajne uczucie? Zacznij się z nim oswajać, bo jak już się zacznie to może nigdy nie minąć. Oczywiście są jeszcze inne atrakcje dla faceta, zawsze możesz pograć w bilard albo w darta i przy okazji sobie zapalić. W tym papieros nie przeszkadza.

Zobaczysz więcej

Rzucając palenie masz okazję zwiększyć ilość doznań wzrokowych w swoim życiu, nie tylko dlatego, że żyć będziesz dłużej o przynajmniej kilkanaście lat, ale również dlatego, że prawdopodobnie nie zachorujesz na zwyrodnienie plamki żółtej, które prowadzi do całkowitej ślepoty. A teraz zamknij oczy na chwilę i wyobraź sobie, że tak będzie już zawsze.

Będziesz atrakcyjniejszy

Palenie odbija swoje piętno nie tylko na zdrowiu, ale także na wyglądzie. Palacze, chociaż sądzą że są szczuplejsi, to tak naprawdę mają po prostu mniej mięśni. Papieros nie odchudza, powoduje wyniszczenie organizmu, co manifestuje się także w wyglądzie: ziemista sucha cera, cienie i worki pod oczami, problemy skórne to tylko niektóre z widocznych gołym okiem skutków nikotynizmu. Mężczyzna z papierosem w ustach już nie pociąga kobiet tak, jak to było kiedyś.

Będziesz szczęśliwszy

Badania naukowe wskazują, że osoby palące zdecydowanie częściej doświadczają zaburzeń nastroju i chorują na depresję, niż osoby niepalące. Z jednej strony substancje zawarte w dymie tytoniowym negatywnie wpływają na psychikę, z drugiej sama świadomość trwania w nałogu jest źródłem frustracji. Rzucenie palenia daje natomiast prawdziwą satysfakcję i wzmacnia poczucie własnej wartości. Niektórzy byli palacze po zerwaniu z nałogiem doświadczają stanu prawdziwej euforii i twierdzą, iż stają się ponadprzeciętnie pogodni i weseli.

Podsumowanie

Aż wierzyć się nie chce, że rezygnacja z jednej czynności jest w stanie przynieść aż tyle korzyści, ale takie są fakty. Rzucenie palenia uczyni Cię bogatszym, atrakcyjniejszym i szczęśliwszym człowiekiem. 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.