Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Jak poradzić sobie z ochotą na słodkie?

Pytanie użytkownika: Witam mam pytanie staram się odrzucić słodkie i jak zacznę to podjadam. Mam taką skłonność że jak jem to jem słodkie a jak nie jem to nie jem. Jak chodziłem do dietetyka przez trzy miesiące to zrzuciłem 5 kg a ja przyszły wakacje to sobie pozwoliłem na lody itp słodkie i tak zostalo do dziś. Proszę o pomoc
Ekspert odpowiada
Zapewne liczysz na jakieś cuda, ale dokładnie zdajesz sobie sprawę, w czym leży problem. W okresach, kiedy trzymasz dyscyplinę dietetyczną i nie podjadasz, zauważasz pozytywne efekty. Natomiast gdy zaczynasz przesadnie sobie pozwalać i folgować ze słodyczami, Twoja waga rośnie i oczywiście tyjesz.

Tutaj chyba nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic i nie doszukujesz się dalej przyczyn. Dlatego, jeśli oczekujesz pozytywnych zmian w sylwetce, musisz zebrać się w sobie i zdecydować co jest Twoim głównym celem - przyjemność z jedzenia i zaspakajanie swoich zachcianek kulinarnych, czy może satysfakcja z lepszej sylwetki? 

Skoro współpraca z dietetykiem przynosiła efekty, to należałoby iść tą drogą.

Jedyne co mogę doradzić, to rozważenie przejścia na dietę keto, która to bezwzględnie wymaga eliminacji słodyczy i może być dla Ciebie skutecznym rozwiązaniem.