Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Blender immersyjny – niezbędny gadżet w Twojej kuchn

Blender immersyjny – niezbędny gadżet w Twojej kuchn
Jeśli chcesz się zdrowo odżywiać, a przy tym lubisz szybkie posiłki oraz dietetyczne i zarazem wartościowe desery blender immersyjny jest w Twoim wypadku urządzeniem po prostu niezbędnym. Co więcej, jeśli raz docenisz jego walory szybko stwierdzisz, że nie wyobrażasz sobie bez niego życia. Oczywiście do przygotowywania i mieszania potraw można używać łyczki, widelca czy też postkomunistycznego miksera, ale żaden w z wymienionych gadżetów nie daje takich możliwości jak wspomniany blender.

Blender immersyjny – co to takiego?

Blender immersyjny, zwany także zanurzeniowym, to ręczna, bardziej mobilna wersja robota kuchennego, charakteryzująca się wyjątkową funkcjonalnością. Urządzenie to posiada zazwyczaj (przynajmniej) dwie wymienne końcówki, z których szczególnie przydatna okazuje się ta wyposażona w ostrza umożliwiające intensywne i dokładne rozdrabnianie wymagających tego pokarmów. Jeśli kupimy wysokiej klasy sprzęt to będzie on nie tylko trwały, ale także odporny na działanie czynników takich jak wysoka temperatura. Możliwe wiec będzie przygotowywanie zup kremów, pure, sosów nawet w trakcie obróbki termicznej!

Do czego to się przyda?

Osobom, które do tej pory nie używały blendera immersyjnego wydawać się może, że gadżet ten to po prostu zbytek. Kiedy jednak okaże się, że dzięki niemu można trywialną owsiankę zmienić w pyszny koktajl otrzymując w ten sposób nie tylko wartościowe, ale także szybkie i wygodne w konsumpcji śniadanie to pierwszy uśmiech na tychmiast pojawi się na twarzy. Prawdziwą frajdę dawać może przygotowywanie najróżniejszych koktajli, smoothie i innych smacznych i zarazem zdrowych deserów. Jedynym ograniczeniem w tej kwestii jest w zasadzie wyobraźnia. Dzięki dodatkowym, wymiennym końcówkom można także ubić jaja na pianę, posiekać warzywa czy też – spienić mleko lub śmietankę do kawy…

Jak wybrać dobry blender?

Wybierając blender, należy zwrócić uwagę nie tylko na producenta cenę i estetykę wykonania, ale także na kilka innych szczegółów. Szczególnie ważna okazuje się moc urządzenia. Blendery o słabej mocy (poniżej 600 W) rozdrobnią co prawda owoce i warzywa i pomogą przygotować lekki koktajl, ale lodu niestety nie skruszą i nie sprawdzą się przy siekaniu twardych orzechów, czy mrożonych  warzyw i owoców. Niestety urządzenia o wyższej mocy są także droższe. Nie oznacza to jednak, że cena jest wyznacznikiem jakości. Rozwiązaniem optymalnym okazują się zazwyczaj pozycje ze średniej półki cenowej, czyli zazwyczaj te kosztujące nie mniej niż 50 i nie więcej niż 150zł.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Warto także zwrócić uwagę na tworzywo z jakiego wykonane są wymienne końcówki wchodzące w skład zestawu. Raczej pewniejszym rozwiązaniem będzie stal nierdzewna niż tworzywo sztuczne. Przy okazji trzeba się też zastanowić, czy urządzenia z większą ilością gadżetów są nam naprawdę potrzebne, czy też bardziej odpowiada nam sprzęt minimalistyczny z jedną lub dwoma końcówkami, bez innych zbytków. Jeśli wybierzemy bardziej rozbudowaną wersję można też spróbować ocenić, czy składanie i rozkładanie sprzętu jest proste i wygodne, czy dodatkowe naczynia łatwo się będzie myć i przechowywać w kuchni.

Turbo i clean

Bardziej zaawansowane i zazwyczaj także trochę droższe blendery posiadają często dodatkowe funkcje takie jak kontrola prędkości oraz opcję „clean” ułatwiającą czyszczenie. Oba rozwiązania są dość przydatne i dobrze jest rozważyć zakup takiego sprzętu, który je posiada. Trzymając blender w ręce warto także zwrócić uwagę na to czy rączka posiada antypoślizgową powierzchnię.  Ważny także okazuje się w praktyce kabel zasilający, jeśli jest zbyt krótki, to możliwe, że używanie sprzętu będzie po prostu utrudnione.

Podsumowanie

Blender immersyjny, zwany także „ręcznym” lub „zanurzeniowym”: to niezwykle praktyczny gadżet, który okazuje się przydatny w przygotowywaniu zdrowych i wartościowych, a zarazem smacznych i szybkich posiłków. Dokonując zakupu takiego urządzenia należy pamiętać o tym, że cena niekoniecznie jest wyznacznikiem jakości, nie ma co jednak wierzyć, iż produkt za kilkanaście PLN będzie nam służył długo i szczęśliwie. Warto wiec wybierać produkty ze średniej półki cenowej, raczej znanych i renomowanych producentów zwracając przy tym uwagę na funkcjonalność urządzeń i odnosząc ją do naszych indywidualnych potrzeb.