Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czym poprawić smak dań na diecie?

Czym poprawić smak dań na diecie?
Kto z nas nie lubi zjeść mięsa czy ryby z dodatkiem pysznego sosu? Sosy od zawsze towarzyszą nam, jako dodatki do posiłków. Jedzenie suchego mięsa z ziemniakami lub ryżem nie należy do przyjemności, a dieta każdego z nas powinna być nie tylko zdrowa i dobrana pod określony cel i dany organizm, ale również smaczna.

Warto pamiętać o tym, że zdrowe odżywianie, które wprowadzamy w nasze życie, to nie kwestia zmiany na jeden czy dwa miesiące, a na całe nasz życie. Odżywiać się zdrowo warto stale, a nie przez jakiś czas. Z tego też względu posiłki zdecydowanie powinny nam smakować, a tutaj ciekawym dodatkiem są różnego rodzaju sosy wytrawne.

Jako sos określić można mniej lub bardziej gęsty rodzaj płynu wytworzonego na bazie różnego rodzaju składników, które nadają mu różnego rodzaju smaki, tak aby każdy z nas znalazł jakieś rozwiązanie odpowiadające  nam, jako dodatek do posiłków.

Sosy dzielimy na:

 • słodkie,
 • wytrawne,
 • słone,
 • kwaśne,
 • pikantne,
 • łagodne.

Sosy, jako dodatek do posiłków, stosowane mogą być przez nas w zasadzie do wszystkiego.

Z reguły dodajemy je do: mięs, ryb, sałatek, surówek, makaronów, ziemniaków, wędlin i deserów. Możliwości jest bardzo dużo i bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.

Problem jednak pojawia się w sytuacji, gdy spojrzymy na skład większości sosów:

 • ketchup – dość duża zawartość cukrów prostych,
 • majonez – ogromna ilość tłuszczów,
 • sosy słodko-kwaśne – w zasadzie sam cukier w składzie,
 • czosnkowe – spora ilość tłuszczów.

W takiej sytuacji, niestety dodatki różnych sosów w zasadzie psują nam cały posiłek. Nikt nie chciałby, aby niewielki dodatek sosu spowodował zwiększoną ilość cukru lub tłuszczu w posiłku o 10-20 g, a pamiętać należy o tym, że posiłków zjadamy w ciągu dnia od 4 do 6. W ten sposób zebrać może się solidna suma niepożądanych składników odżywczych w naszej diecie.

Firma SFD Nutrition zdając sobie sprawę z zapotrzebowania swoich klientów postanowiła wypuścić na rynek bardzo ciekawe bezkaloryczne sosy w wyjątkowych smakach.

Wyróżnić wśród nich można:

Jak więc widać każdy fit-koneser sosów znajdzie coś dla siebie. Zarówno ten gustujący w słodszych wersjach, w przypadku Curry Mango lub Sweet Chilli, jak i bardziej wytrawnych, Salsa Mexicana lub Tomato Basil.

Właściwości SFD Dziko Wytrawny Sos

 • pyszne smaki i aromaty, zmieniające każdy posiłek na bardziej apetyczny,
 • aż 500 ml sosu w cenie 10,99 zł,
 • zero gramów cukrów i tłuszczów w porcji,
 • aż 100 porcji sugerowanych przez producenta,
 • idealny dla każdej osoby dbającej o zdrowie i sylwetkę,
 • wyjątkowa konsystencja sosu.

Zastosowanie SFD Dziko Wytrawny Sos

Dziko Wytrawne Sosy dodawać można do różnego rodzaju posiłków. W zasadzie w zależności od naszego gustu. Nie ma tutaj ograniczeń i jeżeli ktoś lubi, to śmiało dodawać można do posiłków wytrawnych w postaci mięs, ryb, sałatek, jak i posiłków na słodko, np. omletów.

Dawkowanie SFD Dziko Wytrawny Sos

Dawkowanie sosów uzależnione jest od naszych preferencji i tego, ile mamy ochotę dodać sosu do posiłku. Wszystko to dzięki temu, że sosy te nie zawierają kalorii, czyli cukrów i tłuszczów, których każdy z nas woli unikać. Producent sugeruje 5 ml w porcji. Łącznie daje to aż 100 porcji sosu.

Z czym łączyć SFD Dziko Wytrawny Sos?

Nie ma w zasadzie ograniczeń co do łączenia sosów z danymi produktami lub suplementami. Warto jednak nadmienić, iż mogą one sprawdzić się w połączeniu z:

Podsumowanie

Opisane sosy są fantazyjnym i atrakcyjnym dodatkiem, dzięki nim posiłki nabiorą smakowitości, a sylwetka na tym nie ucierpi. Każdy z nas znajdziesz smak dopasowany pod swój gust.

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.