Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dieta na masę dla mężczyzny 75 kg

Dieta na masę dla mężczyzny 75 kg
Zwiększenie masy ciała jest zazwyczaj prostszym i zdecydowanie bardziej przyjemnym zadaniem niż jej redukcja. Należy jednak pamiętać, że etap przybierania na wadze nie powinien opierać się na jedzeniu niezdrowych, wysokokalorycznych dań.

Najlepiej stosować się do odpowiednio przygotowanej i indywidualnie dopasowanej diety. Przy takiej personalizacji brane są pod uwagę różne aspekty, takie jak ilość dziennie spożywanej wody, aktywność fizyczna i preferencje smakowe.

Trudności sprawia też czasami odpowiednie dopasowanie makroskładników – białek, tłuszczy i węglowodanów. Dieta na masę dla mężczyzny 75 kg powinna zawierać właściwą nadwyżkę kaloryczną uzyskaną dzięki pełnowartościowym posiłkom. Warto zaznaczyć, że budowa masy mięśniowej to proces, który łączy w sobie zarówno odpowiednio spersonalizowaną dietę jak i właściwy trening – żadna z tych składowych nie zadziała odpowiednio bez drugiej.

Przykładowy jadłospis na masę dla mężczyzn 75 kg

Poniżej przedstawiamy uproszczony jadłospis przeznaczony dla mężczyzny zwiększającego wagę do 75 kg:

Śniadanie:

  • Omlet z trzech jaj, smażony na maśle z papryką, pomidorami i szczypiorkiem.

Lunch:

  • Odżywka białkowa z jogurtem naturalnym i bananem.

Obiad:

  • Pierś z kurczaka grillowana w marynacie musztardowej z pieczonymi warzywami (ziemniaki, marchew, pietruszka).

Podwieczorek:

  • Sałatka z tuńczykiem w oleju, pomidorami i grzankami czosnkowymi.

Kolacja:

  • Kanapki z chleba razowego z szynką wieprzową, żółtym serem, jajkiem na twardo i warzywami (pomidor, ogórek, szczypiorek).

Warto podkreślić, że zarówno w procesie budowania masy mięśniowej, jak i podczas redukcji niezwykle istotne jest monitorowanie wyników i zachowań organizmu. Czasami niewielki błąd podczas wyliczeń zapotrzebowania kalorycznego może mieć negatywne skutki dla oczekiwanych efektów. Dzięki temu na bieżąco będziesz mógł wprowadzać zmiany i modyfikacje w diecie i planie treningowym.

Jeśli chcesz mieć pewność, że dieta jest dobrze zbilansowana i będzie naprawdę efektywna, możesz zamówić ją u nas.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.