Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Zwyczaje, które warto naśladować

Osoby, które na co dzień zdrowo się odżywiają, dbają o kondycję fizyczną i psychiczną swojego organizmu, przez lata doświadczeń wykształciły szereg przyzwyczajeń i nawyków, które ułatwiają im „praktykowanie” zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia. Oto najbardziej popularne „patenty” i nawyki, stanowiące integralny element funkcjonowania osób preferujących życie w stylu fit.

Wzbogacanie wiedzy

Umiejętnością niezwykle ważną jest zdolność do filtrowania wiedzy na temat odżywiania, suplementów diety czy treningu i wyłapywania informacji sprawdzonych, pochodzących z rzetelnych źródeł. Osoby prowadzące zdrowy i aktywny tryb życia, śledzą informacje ze świata nauki a przekazy marketingowe po prostu ignorują lub traktują jako formę lekkiego żartu. W razie jakichkolwiek wątpliwości, konsultują się ze specjalistami z danej dziedziny, choćby na forum sportowym. Stałe wzbogacanie zasobu informacji i konfrontacja poglądów z innymi pomagają unikać poważnych błędów żywieniowych. Poleganie wyłącznie na własnej intuicji i zasłyszanych informacjach zazwyczaj okazuje się niewystarczające.

Planowanie

Z góry ustalone zasady, tygodniowy i dzienny harmonogram posiłków i treningów to prosty sposób na bezstresowe ogarnięcie kwestii związanych z przygotowywaniem posiłków i robieniem zakupów. Dodatkowo powtarzanie podobnych czynności przez x czasu, sprawia, iż zaczynamy je robić nawykowo, niczym odruch bezwarunkowy. Takie podejście zdecydowanie ułatwia trwałą zmianę błędnych przyzwyczajeń – powinny o tym pamiętać osoby, które dopiero rozpoczynają wprowadzać elementy zdrowego stylu życia.

Czytanie etykiet kupowanych produktów  

Nawykiem charakterystycznym dla osób dbających o zdrowie jest nie tylko staranna selekcja produktów żywnościowych na etapie dokonywania zakupów, ale także wnikliwa analiza etykiety. Oprócz terminu przydatności do spożycia, informacją niezwykle cenną jest skład surowcowy – często zdarza się, iż w produktach teoretycznie zdrowych pojawiają się niepożądane składniki (np. konserwanty, podejrzane wypełniacze).

Faworyzowanie warzyw i owoców

Osoby dbające o zdrowie i estetykę sylwetki posiadają nawyk spożywania produktów pochodzenia roślinnego do każdego posiłku. Często wykazują się twórczą inwencją, aby warzyw i owoców pojawiało się w jadłospisie jak najwięcej i w jak najbardziej urozmaiconych i różnorodnych formach. Chętnie wybierane są produkty sezonowe, zazwyczaj w ilościach większych niż symboliczne. Dużą popularnością cieszą się sałatki i surówki,  koktajle warzywne i owocowe, zupy warzywne, etc.

Samodzielne przygotowywanie posiłków

Ograniczanie ilości posiłków spożywanych poza domem znacznie ułatwia kontrolowanie jakości i ilości konsumowanego pożywienia. Dlatego też osoby, którym zależy na zdrowiu i estetyce sylwetki ( w tym również panowie) nie boją się sprzętu kuchennego i samodzielnie przygotowują wartościowe i smaczne dania, często zabierając ze sobą posiłki w plastikowych pojemnikach do pracy czy szkoły.

Zdobywanie nowych umiejętności 

Aby móc stale się rozwijać i nie utknąć w martwym punkcie, warto nabywać nowych umiejętności. Dotyczy to zarówno urozmaicania treningów, uczenia się nowych ćwiczeń czy podejmowania kolejnych wyzwań, jak i również gotowania. Dzięki temu można stale się rozwijać i doskonalić swój warsztat treningowo-żywieniowy, nie popadając w nudę czy zniechęcenie. Chcesz być w dobrej formie? Nie bój się poszukiwać nowych bodźców, które pomogą stale rozwijać Twoje umiejętności.

Podsumowanie

Szukając inspiracji do wprowadzenia zmian we własnej egzystencji, warto podpatrywać nawyki osób, którym z powodzeniem udaje prowadzić się zdrowy i aktywny styl życia. Dzięki temu łatwiej będzie uniknąć błędów. Dodatkowo sukcesy innych osób – względem estetyki sylwetki i zdrowia mogą także stanowić skuteczny  czynnik motywacyjny.

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.