Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jakie znaczenie dla osób aktywnych fizycznie ma odpowiednie sposób odżywiania?

Odpowiedni sposób odżywiania w wypadku osób aktywnych fizycznie ma szczególne znaczenie. Wysiłek fizyczny zwiększa zapotrzebowanie na składniki odżywcze, czyli związki, które albo stanowią źródło energii dla pracujących mięśni, albo budulec do ich odbudowy, albo też katalizator przemian biochemicznych zachodzących w każdej komórce i przybierających na tempie w czasie fizycznej aktywności.

Nie dostarczając z pożywienia odpowiedniej ilości niezbędnych składników, szybko doprowadzimy do osłabienia formy sportowej, a w dalszym etapie pogorszenia stanu zdrowia. Analogicznie, odżywiając się w odpowiedni sposób i poświęcając odpowiednią uwagę jakości i ilości spożywanej żywności, możemy zmaksymalizować proces adaptacji wysiłkowej, przyczynić się do poprawy estetyki sylwetki, polepszenia stanu zdrowia etc…

Zwłaszcza w wypadku sportowców wyczynowych, ale także amatorów ćwiczących częściej niż 2 – 3 razy w tygodniu zachodzi konieczność poświęcania należytej uwagi kwestiom związanym z odżywianiem. Przy czym ważna jest nie tylko ilość spożywanych kalorii, ale także jakość spożywanej żywności i sposób jej przygotowania.

Większość osób aktywnych fizycznie, niezależnie czy ćwiczą po to, by poprawić kompozycję ciała, czy też po to, by zwiększyć zdolności wysiłkowe, zdaje sobie sprawę, że jedzenie, jego jakość i ilość wpływa na efektywność zabiegów treningowych. Zdecydowanie więcej nieporozumień związanych jest jednak z wyobrażeniem na temat tego, czym jest dieta, jak powinna wyglądać i jak zabrać się z jej układanie. O tym zagadnieniu jednak powiem więcej w kolejnym artykule.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.