Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Nuda w sypialni? Popraw życie seksualne poprzez jogę

Nuda w sypialni? Popraw życie seksualne poprzez jogę
Stres, przemęczenie, szarość i monotonia dnia codziennego niejednokrotnie powodują osłabienie więzi, zarówno emocjonalnych jak i fizycznych, z partnerem. Czy istnieje sposób, który pozwoli zminimalizować poczucie wyizolowania i samotności w związku, a także poprawi relacje partnerskie, pozwoli parze odkryć się na nowo, a życie seksualne wzniesie na wyżyny?

Joga z parterem pomocna w leczeniu zaburzeń seksualnych

Osoby cierpiące na zaburzenia seksualne, np. z obniżonym libido, niezdolnością do przeżywania orgazmu czy też z zaburzeniami erekcji, a także pary potrzebujące nowych bodźców powinny zainteresować się jedną z odmian jogi, podczas której zajęcia odbywają się z parterem. Ćwiczenia oddechowe, masaż, wspólne wykonywanie asan (pozycji) – to buduje bliskość, uczy zaufania, a także stanowi doskonałą formę relaksu.

Intymność, zaufanie, trening...

Podczas każdej sesji treningowej ćwiczenia wykonywane są w parach. Konieczne jest wyciszenie, zaangażowanie, otwartość, gdyż dzięki temu można uzyskać poczucie równowagi i zjednoczenia w związku z osobą, z którą ćwiczymy. Dochodzi do zacieśniania relacji emocjonalnych i duchowych, buduje głębszą więź między partnerami, co ostatecznie przekłada się na życie seksualne.

Zajęcia jogi z partnerem:
 

  • sprawiają , że zyskuje się większą świadomość ciała – poprawia się wrażliwość w czuciu mieśni oraz w odbiorze i odczuwaniu bodźców zewnętrznych,

  • dają energię, angażują wszystkie partie mięśniowe,

  • poprawiają elastyczność, gibkość, równowagę i siłę mięśni,

  • pozwalają poczuć się lepiej we własnej skórze, wzmacniają poczucie wartości, pozwalają czuć się seksownie, zmysłowo,

  • pomagają zbudować zaufanie i otworzyć się na innych ludzi - ułatwiają pozbycie się lęku i zahamowań,

  • uwalniają od napięcia fizycznego, przynoszą relaks, obniżają poziom stresu, a poczucie wyciszenia utrzymuje się jeszcze jakiś czas po ćwiczeniach. Ten wewnętrzny spokój przenosi się także na życie codzienne i relacje z bliskimi.

Im bardziej wygimnastykowane ciało, tym lepsza ogólna sprawność fizyczna, co może mieć odzwierciedlenie i przełożyć się na większą kreatywność oraz wytrzymałość podczas sypialnianych igraszek.

Ciekawą alternatywę może stanowić także wzbogacenie sesji treningowych acro jogą - połączeniem jogi z partnerem, tańcem oraz elementami akrobatycznymi.

W artykule mówimy o: Seks