Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Nuda w sypialni? Popraw życie seksualne poprzez jogę

Stres, przemęczenie, szarość i monotonia dnia codziennego niejednokrotnie powodują osłabienie więzi, zarówno emocjonalnych jak i fizycznych, z partnerem. Czy istnieje sposób, który pozwoli zminimalizować poczucie wyizolowania i samotności w związku, a także poprawi relacje partnerskie, pozwoli parze odkryć się na nowo, a życie seksualne wzniesie na wyżyny?

Joga z parterem pomocna w leczeniu zaburzeń seksualnych

Osoby cierpiące na zaburzenia seksualne, np. z obniżonym libido, niezdolnością do przeżywania orgazmu czy też z zaburzeniami erekcji, a także pary potrzebujące nowych bodźców powinny zainteresować się jedną z odmian jogi, podczas której zajęcia odbywają się z parterem. Ćwiczenia oddechowe, masaż, wspólne wykonywanie asan (pozycji) – to buduje bliskość, uczy zaufania, a także stanowi doskonałą formę relaksu.

Intymność, zaufanie, trening...

Podczas każdej sesji treningowej ćwiczenia wykonywane są w parach. Konieczne jest wyciszenie, zaangażowanie, otwartość, gdyż dzięki temu można uzyskać poczucie równowagi i zjednoczenia w związku z osobą, z którą ćwiczymy. Dochodzi do zacieśniania relacji emocjonalnych i duchowych, buduje głębszą więź między partnerami, co ostatecznie przekłada się na życie seksualne.

Zajęcia jogi z partnerem:
 

  • sprawiają , że zyskuje się większą świadomość ciała – poprawia się wrażliwość w czuciu mieśni oraz w odbiorze i odczuwaniu bodźców zewnętrznych,

  • dają energię, angażują wszystkie partie mięśniowe,

  • poprawiają elastyczność, gibkość, równowagę i siłę mięśni,

  • pozwalają poczuć się lepiej we własnej skórze, wzmacniają poczucie wartości, pozwalają czuć się seksownie, zmysłowo,

  • pomagają zbudować zaufanie i otworzyć się na innych ludzi - ułatwiają pozbycie się lęku i zahamowań,

  • uwalniają od napięcia fizycznego, przynoszą relaks, obniżają poziom stresu, a poczucie wyciszenia utrzymuje się jeszcze jakiś czas po ćwiczeniach. Ten wewnętrzny spokój przenosi się także na życie codzienne i relacje z bliskimi.

Im bardziej wygimnastykowane ciało, tym lepsza ogólna sprawność fizyczna, co może mieć odzwierciedlenie i przełożyć się na większą kreatywność oraz wytrzymałość podczas sypialnianych igraszek.

Ciekawą alternatywę może stanowić także wzbogacenie sesji treningowych acro jogą - połączeniem jogi z partnerem, tańcem oraz elementami akrobatycznymi.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.