Wyłącz dodatki blokujące reklamy, żeby zaakceptować ustawienia ciasteczek.

Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Ile czasu powinien trwać udany seks?

Ile czasu powinien trwać udany seks?
Przeliczanie satysfakcji na jednostki czasu już samo w sobie wydaje się odzierać seks z pewnej aury wyjątkowości. Niestety istnieje obiegowe przekonanie, zgodnie z którym udany stosunek to taki, który trwa całą noc. Stereotyp ten wzmacniany jest przez media, przechwałki kolegów i koleżanek na temat ich podbojów i wyczynów oraz ogólnie rozumianą pop-kulturę. Czy faktycznie udany seks trwać powinien wiele godzin?

Naukowcy Eric Corty i Jenay Guardiani z Uniwersytetu Penn State Erie, przeprowadzili badanie wśród członków Society for Sex Therapy and Research (SSTAR), w tym lekarzy, psychologów, pracowników socjalnych, terapeutów i pielęgniarek, którzy wspólnie w swojej karierze mieli kontakty z tysiącami pacjentów (kontakty zawodowe a nie seksualne ;-). Kwestią, której autorzy dociekali było:

Ile czasu trwać powinien udany seks?

Na podstawie zebranych danych badacze stwierdzili, że „pożądany" czas trwania stosunku płciowego mieści się w przedziale od trzech do trzynastu minut, czas od trzech do siedmiu minut uznawany był za „odpowiedni”, za zbyt krótki uznawany był natomiast seks trwający do dwóch minut. Co ciekawe według wielu respondentów, stosunek przedłużający się do ponad dziesięciu minut, uznawany był za zbyt długi.

Podsumowanie

Powyższe informacje mają spore znaczenie, ponieważ obiegowe przekonania na temat czasu trwania zbliżenia są dla wielu osób mocno stresujące. Podświadoma potrzeba zmieszczenia się w niezasadnie wywindowanym przedziale czasowym odbierać może wiele frajdy , którą daje seks, o ile oczywiście traktowany jest na „luzie”.

Źródła: Penn State. "Good Sexual Intercourse Lasts Minutes, Not Hours, Therapists Say." ScienceDaily, 31 Mar. 2008. Web. 19 Oct. 2011.

W artykule mówimy o: Zdrowie Ladies Men's boost Seks

Mamy aplikację!

Hej! Z przyjemnością zapraszamy Cię do pobrania naszej nowej aplikacji, która pomoże Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Przygotowaliśmy ją z myślą o Tobie, by ułatwić Ci trzymanie się diety i planu treningowego.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji oraz ją pobrać? Zrobisz to poprzez Google Play: