Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Skąd się biorą i co oznaczają seksualne fantazje?

Skąd się biorą i co oznaczają seksualne fantazje?
Miewa je niemal każdy czy się do tego przyznaje czy też nie. Fantazje erotyczne – bo o nich tutaj mowa - pozwalają stworzyć zupełnie odmienny świat, który pełen jest ukrytych pragnień, często zaskakujących dla nas samych. Czym jednak one są i jakie mają znaczenie?

Czym są fantazje erotyczne?

Fantazje erotyczne bywają rozmaite, czasem dotyczą romantycznej przygody na łonie natury, innym razem pojawiają się w nich skórzane pejcze, seks grupowy czy wręcz sceny gwałtu. Owe nieprzyzwoite obrazy pomagają osiągnąć większe podniecenie i wbrew naszym obawom wcale nie świadczą o dewiacji czy pragnieniu zdrady. Wszystko jest OK, póki kontrowersyjnych praktyk seksualnych nie wprowadzamy w codzienne życie.

Fantazje seksualne niekoniecznie oznaczają również, że w aktualnym związku jesteśmy nieszczęśliwi czy że nie zaspokajamy swoich seksualnych pragnień. Niektóre sceny są po prostu zarezerwowane dla naszej wyobraźni i tak naprawdę nie odczuwamy potrzeby ich praktycznej realizacji. Liczy się właśnie to, że pozostają w sferze marzeń, pozwalając tym samym odrzucić wszelkie seksualne zahamowania, pozbyć się poczucia odpowiedzialności i skoncentrować się całkowicie na własnych pragnieniach i kaprysach.

Warto pamiętać o tym, że fantazje seksualne mogą mieć wymiar symboliczny

Przykładowo, kobiety w fantazjach, w których pojawiają się sceny gwałtu, niekiedy mogą mieć problem z własną seksualnością, poczuciem wstydu czy nawet winy, związanymi z realizacją potrzeby zaspokojenia pożądania. Niekiedy tego typu marzenia erotyczne mają także kobiety będące w związku ze zbyt „delikatnym” partnerem, bądź też takie, które na co dzień piastują stanowiska kierownicze, decyzyjne i szukają odskoczni od przypisanej im roli.

Fantazje na temat seksu grupowego cechują zazwyczaj osoby o bardzo wysokim temperamencie, które nie zaspokajają w pełni swoich potrzeb w aktualnym związku czy przy okazji doraźnych kontaktów seksualnych. Jeśli kobieta fantazjuje o seksie z drugą kobietą – co wbrew pozorom nie jest wcale rzadkie – oznaczać to może, że potrzebuje większej czułości i poczucia zrozumienia ze strony aktualnego partnera.

Podsumowanie

O niektórych erotycznych fantazjach warto rozmawiać w związku, stać się to może inspiracją do nowych doświadczeń oraz wzmocni wzajemne relacje. Jeśli jednak wydaje nam się, że treści naszych fantazji są mocno nietypowe i czujemy się nimi zaniepokojeni, warto skonsultować się z seksuologiem. Taka konsultacja pomoże zrozumieć podłoże naszych fantazji, a także w razie konieczności zaowocować może rozwiązaniem ukrytych problemów, czy też lęków.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.