Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Skąd się biorą i co oznaczają seksualne fantazje?

Skąd się biorą i co oznaczają seksualne fantazje?
Miewa je niemal każdy czy się do tego przyznaje czy też nie. Fantazje erotyczne – bo o nich tutaj mowa - pozwalają stworzyć zupełnie odmienny świat, który pełen jest ukrytych pragnień, często zaskakujących dla nas samych. Czym jednak one są i jakie mają znaczenie?

Fantazje erotyczne bywają rozmaite, czasem dotyczą romantycznej przygody na łonie natury, innym razem pojawiają się w nich skórzane pejcze, seks grupowy czy wręcz sceny gwałtu. Owe  nieprzyzwoite obrazy pomagają osiągnąć większe podniecenie i wbrew naszym obawom wcale nie świadczą o dewiacji czy pragnieniu zdrady. Wszystko jest OK, póki kontrowersyjnych praktyk seksualnych nie wprowadzamy w codzienne życie.

Fantazje seksualne nie koniecznie oznaczają również, że w aktualnym związku jesteśmy nieszczęśliwi czy że nie zaspokajamy swoich seksualnych pragnień. Niektóre sceny są po prostu zarezerwowane dla naszej wyobraźni i tak na prawdę nie odczuwamy potrzeby ich praktycznej realizacji. Liczy się właśnie to, że pozostają w sferze marzeń, pozwalając tym samym odrzucić wszelkie seksualne zahamowania, pozbyć się poczucia odpowiedzialności i skoncentrować się całkowicie na własnych pragnieniach i kaprysach.

Warto pamiętać o tym, że fantazje seksualne mogą mieć wymiar symboliczny. Przykładowo kobiety w fantazjach, w których pojawiają się sceny gwałtu niekiedy mogą mieć problem z własną seksualnością, poczuciem wstydu czy nawet winy, związanymi z realizacją potrzeby zaspokojenia pożądania. Niekiedy tego typu marzenia erotyczne mają także kobiety będące w związku ze zbyt „delikatnym” partnerem, bądź też takie, które na co dzień piastują stanowiska kierownicze, decyzyjne i szukają odskoczni od przypisanej im roli.

Fantazje na temat seksu grupowego cechują zazwyczaj osoby o bardzo wysokim temperamencie, które nie zaspokajają w pełni swoich potrzeb w aktualnym związku czy przy okazji doraźnych kontaktów seksualnych. Jeśli kobieta fantazjuje o seksie z drugą kobietą – co wbrew pozorom nie jest wcale rzadkie – oznaczać to może, że potrzebuje większej czułości i poczucia zrozumienia ze strony aktualnego partnera.

O niektórych erotycznych fantazjach warto rozmawiać w związku, stać się to może inspiracją do nowych doświadczeń oraz wzmocni wzajemne relacje. Jeśli jednak  wydaje nam się, że treści naszych fantazji są mocno nietypowe i czujemy się nimi zaniepokojeni, warto skonsultować się z seksuologiem. Taka konsultacja pomoże zrozumieć podłoże naszych fantazji, a także w razie konieczności zaowocować może rozwiązaniem ukrytych problemów czy lęków.

W artykule mówimy o: Ladies Seks