Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Te suplementy sprawią, że Twój seks będzie lepszy!

Te suplementy sprawią, że Twój seks będzie lepszy!
Chciałabyś, aby Twój seks był lepszy, przyjemniejszy, bardziej satysfakcjonujący? Podpowiadamy, po jakie suplementy sięgnąć, by czerpać więcej przyjemności z życia seksualnego.

  Po pierwsze witamina D

Jak pokazują badania, życie seksualne kobiet, u których stwierdzono niedobory witaminy D, jest znacznie gorsze, niż u tych, które mają prawidłowy poziom tej witaminy.

W Turcji naukowcy przeprowadzili badanie, w którym udział wzięło 108 kobiet w wieku 22-51 lat. Kobiety poproszono o wypełnienie kwestionariusza, za pomocą którego seksuolodzy mogli określić stan ich życia seksualnego. Kwestionariusz obejmował m.in. pytania dotyczące pożądania, nawilżenia, orgazmu, satysfakcji seksualnej i bólu narządów płciowych. Jednocześnie zbadano u uczestniczek poziom witaminy D3 we krwi.

Jak się okazało, kobiety, które nie miały problemów seksualnych, miały więcej witaminy D we krwi, niż kobiety, u których życie seksualne nie było dostatecznie satysfakcjonujące.

Naukowcy zmierzyli również stężenie hormonów, takich jak: estradiol, testosteron, LH, FSH, DHEA, tyroksyny i TSH we krwi kobiet. Nie zanotowano jednak korelacji, pomiędzy jakością życia seksualnego a poziomem poszczególnych hormonów.

Chcesz poprawić jakość swojego życia seksualnego, regularnie suplementuj witaminę D3. Dawkę dobierz do rzeczywistego stężenia tej witaminy we krwi - w tym celu wykonaj odpowiednie badanie.

Po drugie Ashwaganda

Jak pokazują badania, to indyjskie zioło może sprawić, że seks będzie lepszy, przyjemniejszy i bardziej satysfakcjonujący dla kobiet.

Naukowcy podawali 50 kobietom w wieku 20-52 lat placebo lub 600 mg wyciągu ashwagandy każdego dnia, przez 8 tygodni. Wszystkie kobiety były w stałych związkach, jednak z różnych powodów nie były zadowolone z seksu.

Przed zastosowaniem suplementacji oraz po 8 tygodniach badane zostały poproszone o wypełnienia kwestionariusza FSFI. FSFI to ustandaryzowany kwestionariusz, który mierzy życie seksualne kobiet. Wyniki znacznie wzrosły w obu grupach, jednak dużo większy wzrost zaobserwowano u kobiet, które przyjmowały ashwagandę.

Zarówno placebo, jak i kapsułki z ekstraktem ashwagandhy, wpłynęły na zwiększenie pobudzenia seksualnego w czasie zbliżenia u kobiet. Wzrost pobudzenia był znacznie większy w grupie przyjmującej ashwagandę.

Zarówno ashwaganda, jak i placebo ułatwiły osiągnięcie orgazmu. Lepsze wyniki zanotowano u kobiet, które przyjmowały ashwagandę.

Suplementacja Ashwagandą nie spowodowała wzrostu zainteresowania seksualnego, nie zwiększała również liczby zbliżeń seksualnych, zwiększyła jednak liczbę tych, który zostały uznane przez kobiety za udane.

Podsumowując

Jeśli chcesz, aby Twój seks był przyjemniejszy i bardziej satysfakcjonujący, zadbaj o odpowiedni poziom witaminy D. Sięgnij również po suplement z ekstraktem ashwagandy.

 

Źródła: https://www.hindawi.com/journals/bmri/2015/284154/ https://link.springer.com/article/10.1007%2Fs11255-016-1396-7

W artykule mówimy o: Zdrowie Seks