Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

3 suplementy wspomagające naszą formę podczas snu

3 suplementy wspomagające naszą formę podczas snu
Na skróty:
  1. Kazeina
  2. CLA
  3. GABA
O tym, że sen jest niezastąpiony dla regeneracji wie każdy trenujący. Regeneracja jest jednym z trzech elementów, który tworzy całość z dietą i treningiem. Ważne jest więc, aby zadbać o odpowiednio długi wypoczynek, który pozwoli nam nabrać pełni sił na kolejny trening i zgromadzić więcej substratów energetycznych na to, by był on jeszcze bardziej intensywny, czy też, abyśmy mogli podnosić większe obciążenie.

Czasem jednak sam sen jest zbyt krótki lub jego jakość pozostawia wiele do życzenia, co przekłada się na pogorszenie naszych treningowych możliwości i osiągów. Na rynku suplementacji istnieje kilka preparatów, które mogą wspomóc funkcję snu, a temacie chcielibyśmy zaprezentować trzy, które wspomogą odnowę uszkodzonych mięśni.

Kazeina

Wykorzystanie odżywki białkowej, której strawność jest wolniejsza niż klasycznego WPC ma na celu zapewnienie dopływu stałego poziomu aminokwasów.

Wykorzystanie odżywki białkowej w tym okresie posiada 3 zalety:

  • zapewnienie podtrzymania bilansu azotowego, nasilenie procesów regeneracji,
  • hamowanie głodu następnego dnia (co ważne jest podczas redukcji),
  • wspomaganie efektu termogenezy, co przedkłada się na większą utratę tłuszczu.

Dawkowanie: wykorzystaj około 40 g kazeiny micelarnej na 1 godzinę przed pójściem spać, co pozwoli na wykorzystanie wszystkich jej potencjalnych zalet.

CLA

Jest to tłuszcz z grupy trans, który kwalifikowany jest jako „zdrowy”. Oznacza to, że jego wykorzystanie przekłada się na poprawę parametrów zdrowotnych naszego organizmu. Zazwyczaj CLA występuje w towarzystwie kwasów omega 6, co skłania nas do tego, aby bardziej celować w suplementację ukierunkowana na jego dostarczenie, niż wykorzystywać typowe źródła kwasów omega 6, które działają prozapalnie. Wykorzystanie CLA w okresie snu pomaga w podtrzymaniu tempa metabolizmu, jak i przestawia metaboliczną zwrotnicę w kierunku tłuszczy, jako źródła energetycznego.

Dawkowanie: 2-3 g przed snem wraz z odżywką białkową oraz 2-3 g rano do śniadania.

GABA

Wykorzystanie kwasu gamma-aminomasłowego dość często jest wymieniane w kontekście poprawy jakości snu. Faktycznie, sam suplement nie tylko wspomaga głębokość samego snu, ale i wprowadza organizm w stan wyciszenia, relaksacji, co przekłada się na szybsze zaśnięcie. GABA bierze udział w przekazywaniu impulsów nerwowych spowalniając funkcje CUN, działając tonizująco. Co więcej, istnieją realne przesłanki, które wskazują, że GABA wspomaga wydzielanie GH, a to znacznie poprawia parametry regeneracyjne.

Dawkowanie: 0,5-5 g na 30 minut przed snem. Zaleca się startować z jak najmniejszej dawki, która niesie za sobą realne działanie.

A co na Was działa?

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.