Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Suplementy, które pomogą Ci pozbyć się nadmiaru kilogramów

Suplementy, które pomogą Ci pozbyć się nadmiaru kilogramów
Są przynajmniej trzy powody, dla których kurację odchudzającą warto uzupełnić odpowiednią suplementacją. Po pierwsze: zwiększysz skuteczność kuracji, pod drugie: ułatwisz sobie życie, po trzecie: uchronisz się przed ewentualnym niedoborami. Dobór preparatów, podobnie jak dobór produktów żywnościowych czy intensywności wysiłku, powinien być dobrze dopasowany do potrzeb konkretnej jednostki.

Jeżeli Twoim problemem jest spora nadwaga lub nawet otyłość (BMI jest równy bądź przekracza wartość 30 kg/m2), to w ramach terapii odchudzające przydadzą się proste rozwiązania, jak choćby włączenie preparatu zawierającego włókno pokarmowe (błonnik), odżywki proteinowej, kompleksu witaminowo-mineralnego oraz suplementu dostarczającego kwasów tłuszczowych omega-3.

Błonnik z jednej strony potęguje uczucie sytości zmniejszając łaknienie, przez co pomaga utrzymać reżim niskokalorycznej diety, z drugiej korzystnie wpływa na glukozową odpowiedź po-posiłkową co ułatwia utrzymanie w organizmie stanu sprzyjającego redukcji tłuszczu. Nie bez znaczenia jest także korzystny wpływ włókna pokarmowego na profil lipidowy krwi i rozwój probiotycznej mikroflory.

Odżywka proteinowa

Odżywka proteinowa jest dobrym rozwiązaniem dla osób mających często „ochotę na słodkie”, można z niej przygotować smaczny koktajl o przyjemnym, słodkim smaku – pozbawiony jednocześnie cukru. Białko wykazuje także potencjał termogenny, co oznacza, że zwiększa wydatkowanie energii. Poza tym niektóre aminokwasy, z których białko jest zbudowane, współdziałają z ważnymi hormonami biorącymi udział w gospodarce energetycznej. Proteiny, podobnie jak błonnik (choć na innej zasadzie), potęgują uczucie sytości. Co istotne przygotowanie i spożycie odżywki białkowej jest niekłopotliwe.

Preparaty witaminowo-mineralne

Preparat witaminowo-mineralny pomoże zabezpieczyć organizm przed ewentualnymi niedoborami wynikającymi ze stosowania niskokalorycznej diety. Obniżenie ilości przyjmowanej energii nierzadko wiąże się ze zmniejszeniem ilości przyjmowanych pokarmów, a to siłą rzeczy może prowadzić do obniżenia podaży składników pokarmowych o charakterze nieenergetycznym. Choć odchudzanie powinno polegać na poprawie jakości spożywanej żywności, tak by była mniej zasobna w energię, a bardziej obfita w witaminy, składniki mineralne, polifenole czy błonnik, to w praktyce nie zawsze udaje się to osiągnąć w stopniu wystarczającym. Kompleksowa „multiwitamina” jest w takim wypadku rozwiązaniem rozsądnym

Kwasy tłuszczowe omega-3

Kwasy tłuszczowe omega-3, choć kojarzone są z pozytywnym wpływem na układ krążenia, to zasięg ich działania jest o wiele szerszy. Tłuszcze te wspomagają proces redukcja tkanki tłuszczowej, znosząc częściowo niektóre negatywne skutki wynikające z nadmiaru tkanki tłuszczowej, jak choćby osłabienie wrażliwości insulinowej.

Odpowiednio wysoka ich podaż sprzyja osiągnięciu stanu, w którym spalanie tłuszczu zapasowego zachodzi efektywnie. Długołańcuchowe kwasy tłuszczowe omega-3 w konwencjonalnej żywności występują w relatywnie niewielkich ilościach w porównaniu do „konkurujących” z nimi tłuszczów omega 6 i kwasów „trans”, stąd też suplementacja może stanowić prosty i skuteczny sposób na utrzymanie ich spożycia na odpowiednim poziomie.

Zielona herbata w kapsułkach

Pomocniczo można zastosować także „zieloną herbatę w kapsułkach”, czyli skoncentrowane źródło bioaktywnych składników z liści camellia sinensis, które oprócz tego, że wspomagają organizm w walce z wolnymi rodnikami dodatkowo przyspieszają metabolizm i usprawniają spalanie tłuszczu. W początkowym okresie redukcji tkanki tłuszczowej o osób ze sporym jej nadmiarem nie jest konieczne stosowanie klasycznych spalaczy tłuszczu, zawierających kofeinę i innych podobnych im preparatów. Korzyści z ich zastosowania będą natomiast bardziej zauważalne w późniejszych etapach redukcji (po 2 – 4 tygodniach), kiedy po utracie pierwszych kilogramów pojawi się spowolnienie postępu. W takim wypadku włączenie dobrego „termogenika” pozwoli przełamać impas i uzyskać dalszą redukcję nadmiernej masy ciała. 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.