Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

7 powodów, dla których nie możesz zbudować mięśni

7 powodów, dla których nie możesz zbudować mięśni
Gdyby zbudowanie masy mięśniowej było łatwe, wszyscy ludzie byliby szczupli i umięśnieni. Tymczasem wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, by wiedzieć, że tak nie jest. Wiele osób myśli, że kupienie karnetu na siłownię i wybranie się kilka razy w miesiącu na siłownię załatwi sprawę. Gdy jednak nie widzą efektów po miesiącu treningów, rezygnują z siłowni.

Nieprawidłowe oczekiwania związane z osiąganymi efektami są powodem, dla którego większość ludzi rezygnuje z treningów, nie widząc radykalnych zmian w wyglądzie swojego ciała po kilku tygodniach ćwiczeń. Jeśli ćwiczysz od jakiegoś czasu, ale nie widzisz żadnych pozytywnych zmian w swoim ciele, ten artykuł jest dla Ciebie.

Powody, dla których nie widzisz zmian w wyglądzie swojego ciała

Jesteś niecierpliwy

Chcesz efektów tu i teraz, najlepiej od razu. Gdy ich nie widzisz, tracisz zapał. Musisz wiedzieć, że każdy trening przyczynia się do wzrostu Twojej siły i sprawności. Każdy trening to krok naprzód. Nie możesz jednak oczekiwać, że zmienisz sylwetkę w ciągu tygodnia czy nawet miesiąca. Twoje ciało, Twoja siła i Twoja sprawność, będą poprawiały się stopniowo. Bądź również świadom tego, że wzrost siły czy spadki wagi w trakcie redukcji nie są funkcją liniową.

Kiedy kupisz karnet na siłownię i rozpoczniesz treningi, bądź przygotowany do ciężkiej pracy. Bądź przygotowany do tego, że musi upłynąć czas. Bądź cierpliwy i pracuj, a pojawią się efekty.

Brak połączenia umysł-mięśnie

Dobre połączenie umysł- mięśnie odróżnia zwykłe powtarzanie ruchów od świadomej pracy całego ciała i poszczególnych mięśni w wykonywanych ćwiczeniach. Podczas wykonywania ćwiczenia powinieneś kłaść nacisk na pracujący w danym ruchu mięsień, czuć jego pracę i być w stanie go angażować.

Dobre połączenie mięśni i umysłu pomoże Ci przenieść treningi na zupełnie inny, wyższy poziom. Świadoma praca to lepsze efekty, większa pompa i mniejsze ryzyko kontuzji.

Nie dbasz o to, co jesz

To, jak się odżywiasz, odgrywa ogromną rolę w procesie przebudowy Twojej sylwetki. Jeśli myślisz „Dużo i ciężko trenuję, więc mogę jeść, co chcę”, to znasz już powód, dla którego Twoje wyniki nie są zadowalające. Jeśli zależy Ci na budowaniu mięśni, musisz być w nadwyżce kalorycznej, co dla wielu osób oznacza, że muszą jeść całkiem sporo. Jeśli jesz za mało, nie zbudujesz mięśni. Jeśli jesz byle co, nie dostarczasz organizmowi wszystkich niezbędnych mikro- i makroelementów. Jeśli chcesz budować mięśnie i siłę, dbaj o to, co i ile jesz. Połączenie treningów i odżywiania daje najlepsze rezultaty. Zaplanuj swój plan żywieniowy. Jeśli nie potrafisz zrobić tego samodzielnie, skorzystaj z profesjonalnej pomocy. 

Nie bój się skorzystać z pomocy trenera

Jeśli trening na siłowni to dla Ciebie zupełna nowość, zamiast szukać wskazówek w Internecie lub ćwiczyć według własnego „pomysłu”, poproś o pomoc doświadczonego trenera. Dobry trener pokaże Ci, jak trenować bezpiecznie i efektywnie, zaopiekuje się Tobą nie tylko w czasie treningu na siłowni, ale da Ci również szereg wskazówek i zasad, które pomogą Ci zmienić styl życia na zdrowszy i sprzyjający szczupłej sylwetce.

Więcej nie znaczy lepiej!

Wiele początkujących osób popełnia błąd, próbując zrobić zbyt wiele naraz. Jeśli do tej pory Twoja aktywność ograniczała się do siedzenia na kanapie, nie narzucaj sobie od razu w ciągu tygodnia trzech treningów siłowych, biegania, basenu i jogi. Nie chodzi też o to, by na każdym treningu na siłowni podnosić ciężary na 110% swoich możliwości. Dobry plan treningowy to taki, w którym robisz niezbędne MINIMUM, a nie maksimum! 

Więcej nie znaczy lepiej! Uświadom to sobie jak najszybciej. Mięśnie nie rosną w czasie treningu. Mięśnie rosną wtedy, gdy odpoczywasz po treningu! Daj swojemu ciału wystarczająco dużo czasu na odpoczynek i regenerację. Śpij minimum 7 godzin na dobę.

Nie trzymasz się planu

Wiele osób popełnia błąd zbyt często zmieniając programy treningowe, suplementy i diety. Plan zadziała tylko wtedy, gdy będziesz się go trzymać. Jeśli co tydzień próbujesz czegoś nowego, dana metoda nie ma szansy zadziałać.

Nie musisz porywać się na każde modne rozwiązanie, które pojawia się w branży fitness. Regularne wykonywanie treningu siłowego, składające się z ćwiczeń wielostawowych, złożonych i izolacji, oraz dbanie o niskoprzetworzoną dietę bogatą w pełnowartościowe białko oraz cierpliwość i sen, to wszystko, czego potrzebujesz.

Brak dyscypliny i konsekwencji

Zbyt łatwo odpuszczasz! Nie rezygnuj z wykonania treningu tylko dlatego, że Ci się nie chce. Będą dni, w których odezwie się Twój wewnętrzny leń, ale Twoim zadaniem jest go przezwyciężyć i mimo lenia pojawić się na treningu. Musisz stworzyć harmonogram i postępować zgodnie z nim. Konsekwencja to klucz do sukcesu.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.