Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czas na łyżwy!

Wraz z nadejściem zimy w wielu miastach pojawiły się, jak co roku, miejskie ślizgawki. Jazda na łyżwach ma wiele zalet. Dlaczego warto wybrać się na lodowisko? Ślizgawka to świetne miejsce na wspólne wyjście z rodziną lub spotkanie w gronie znajomych. Na lodowisku nie tylko miło spędzisz czas, ale również zadbasz o dawkę ruchu. Aktywność fizyczna wpływa na poprawę samopoczucia, humoru i na zdrowie. Warto więc wybrać się na łyżwy, gdy dni stają się coraz krótsze, a pogoda nie zawsze sprzyja spacerom, czy wyjściu na przejażdżkę rowerową.

Podczas jazdy na łyżwach pracuje całe ciało. Niezwykle istotne jest utrzymanie równowagi. Dzięki temu wzmacniają się mięśnie stabilizujące postawę, a także nogi i pośladki. Poprawia się również koordynację ruchową i oczywiście kondycja.

Podczas godzinnej jazdy na łyżwach możesz spalić od 300 kcal do nawet 800 kcal.

Łyżwy to świetna alternatywa dla amatorów rolek. W czasie zimowych miesięcy, łyżwy to idealne rozwiązanie.

Wybierając się na łyżwy warto ubrać się wygodnie. Ubrania nie powinny krępować ruchów. Przyda się również czapka i rękawiczki. Rękawiczki chronią nie tylko przed chłodem, ale również przed otarciami w razie upadku.

Dobrym pomysłem jest strój na tak zwaną cebulkę. Gdy zaczniesz jeździć może zrobić Ci się ciepło. Lepiej wtedy zdjąć jedną warstwę ubrania, by się nie przegrzać.

Na dobry początek najlepiej wypożyczyć łyżwy. Zazwyczaj istnieje taka możliwość przy lodowisku. Dopiero kiedy stwierdzisz, że to aktywność dla Ciebie i postanowisz jeździć regularnie, warto zainwestować w swój własny sprzęt.

Do wyboru są tak zwane figurówki lub hokejówki. Zazwyczaj osobom początkującym poleca się te pierwsze. Hokejówki przeznaczone są do szybkiej jazdy.

Łyżwy mogą mieć buty plastikowe lub skórzane. Dla osób początkujących lepsze będą te drugie, gdyż gwarantują większa swobodę ruchu.

Gdy już dokonasz zakupu, pamiętaj, że łyżwy należy regularnie ostrzyć.

Pierwsze kroki na lodzie mogą być trudne. Gdy już oswoisz się ze ślizgawką i będziesz w stanie bez problemu utrzymać równowagę, zacznij od odpychania się jedną nogą. Gdy opanujesz ten element, odpychaj się obiema nogami przenosząc ciężar ciała z nogi na nogę. Jeśli to załapiesz, czas na hamowanie, zakręty, a potem piruety ;-)

Jazda na łyżwach to świetna alternatywa na spędzenie wolnego czasu w zimowe dni. Jeśli jeszcze nie próbowałeś, nie zwlekaj.

Następnym razem zamiast na pizzę wybierz się ze znajomymi na lodowisko.

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.