Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czy warto trenować rano? 6 korzyści z porannych ćwiczeń!

Czy warto trenować rano? 6 korzyści z porannych ćwiczeń!
Najlepszą porą na trening jest czas, kiedy możesz ćwiczyć w skupieniu, w pełni wykorzystując te chwile dla siebie. Każdy z nas ma swoje preferencje odnośnie pory na trening, wiele zależy od naszego stylu życia i pracy jaką wykonujemy. Chociaż nie ma jednego rozwiązania dla wszystkich, poranne treningi mają wiele zalet.

Przyjrzyjmy się potencjalnym korzyściom porannych treningów:

Zwiększona czujność

Poranny trening lepiej dopasowuje się do wahań hormonalnych organizmu. Kortyzol - hormon, który utrzymuje Cię w stanie czujności, pozwoli Ci bardziej skupić się na treningu i dać z siebie więcej. 

Zdrowsze wybory żywieniowe

Trening wcześnie rano może przyczynić się do dokonywania zdrowych wyborów żywieniowych w ciągu dnia. Poranne ćwiczenia mogą inspirować zdrowe odżywianie w ciągu dnia. 

Lepsza koncentracja

Aktywność fizyczna poprawia skupienie i koncentrację, niezależnie od tego kiedy trenujesz. Ale jeśli masz problemy ze skupieniem się w ciągu dnia, poranny trening może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Wcześnie rano nie będziesz rozpraszany przez telefony, SMS-y i maile, co pozwoli Ci skupić się na treningu.

Poranne ćwiczenia poprawiają koncentrację, przyswajanie informacji oraz podejmowanie decyzji, co dobrze wpływa na jakość pracy.

Lepszy nastrój

Aktywność fizyczna jest naturalnym lekarstwem na stres. Podczas ćwiczeń mózg wytwarza endorfiny, które poprawiają nasze samopoczucie. Poranne ćwiczenia to świetny sposób na pozytywne rozpoczęcie dnia. Poranny trening podniesie również Twoją samoocenę oraz zostawi Cię z odczuciem, że zrobiłeś coś dla siebie. Da Ci  to optymistyczne spojrzenie na cały dzień.

Wyższa aktywność w ciągu dnia

Zalety wczesnego treningu nie kończą się rano. Poranne ćwiczenia wiążą się z byciem bardziej aktywnym w ciągu dnia. Według badań, po 45 minutach spaceru rano uczestnicy wykazywali wzrost aktywności fizycznej w ciągu następnych  godzin. 

Jeśli chcesz prowadzić bardziej aktywny tryb życia, poranne ćwiczenia będą idealne dla Ciebie.

Kontrola apetytu

Ćwiczenia pomagają regulować apetyt poprzez redukcję greliny, hormonu głodu. Jednak poranny trening pomoże Ci jeszcze bardziej kontrolować apetyt. 

W badaniu z 2012 roku, 35 kobiet chodziło na bieżni przez 45 minut rano. Następnie naukowcy zmierzyli fale mózgowe kobiet, gdy oglądały zdjęcia kwiatów i jedzenia. Tydzień później proces powtórzono bez porannych ćwiczeń. Naukowcy odkryli, że mózgi kobiet silniej reagowały na zdjęcia jedzenia, kiedy nie ćwiczyły rano. Sugeruje to, że poranne treningi mogą poprawić reakcję mózgu na wybory żywieniowe.

Podsumowując

Poranne ćwiczenia pomogą Ci rozpocząć dzień z większą energią, skupieniem, napełniając Cię optymizmem na cały dzień. Ponadto, po porannym treningu jest bardziej prawdopodobne, że zostaniesz bardziej aktywny w ciągu dnia i będziesz dokonywał lepszych wyborów żywieniowych.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.