Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

5 powodów, dla których pracę nad sylwetką należy zacząć już dziś

5 powodów, dla których pracę nad sylwetką należy zacząć już dziś
Zastanawiało Cię kiedyś jak to się dzieje, że osoby mające przez wiele lat problemy z nadmierną masą ciała nagle w ciągu kilku czy kilkunastu tygodni odmieniają swoją sylwetkę? Odpowiedź jest prosta – jednostki te wykorzystują pojedynczy impuls, łapiąc przysłowiowy wiatr w żagle i zaczynają działać. Tak po prostu? Tak! Podejmują starania o to by coś w sobie zmienić, nie wyznaczają przy tym odległych terminów, nie czekają do „następnego poniedziałku” tylko po prostu robią formę, zmieniając swoją dietę i wprowadzając regularną aktywność fizyczną.

Jeśli wydaje Ci się, że masz lepszy sposób, że poczekasz, przyczaisz się a potem zaatakujesz z ukrycia, to wiedz, że inne niż tu przedstawione rozwiązania rzadko kiedy się sprawdzają. Jeśli chcesz coś zmienić, powinieneś chcieć też zacząć to robić już dziś. Nie masz wystarczającej motywacji bądź uważasz, że lepiej jest przełożyć pracę nad sylwetką , to poniżej prezentujemy pięć dobrych powodów by nie przekładać tego na później.

„Jutro” znaczy „nigdy”

Dość popularnym sposobem planowania terminów rozpoczęcia pracy nad sylwetką jest wybieranie odległych i „dużych” dat takich ja urodziny, imieniny, rocznica skończenia szkoły… Niby takie rozwiązania podnoszą prestiż podejmowanych działań i powinny sprzyjać zwiększeniu naszej determinacji. Podczas pozostałego do „godziny zero” czasu można też nabrać przysłowiowego rozpędu i przygotować się fizycznie i psychicznie na zmiany. Niestety praktyka pokazuje, że im bardziej odsuwamy nasze plany w czasie tym stają się one mniej realne.

Nie ma lepszej pory niż „tu i teraz”

Natychmiastowe wykorzystanie przypływu chęci do podjęcia działań wymierzonych w poprawę zdrowia i estetyki sylwetki jest najlepszym co można w danej chwili zarobić. Świadomość, że oto nagle podjęło się decyzję o zmianie swojego życia i że dzieje się to „tu i teraz” może dać prawdziwego kopa i pozytywnie nakręcić do działania. Dla wzmocnienia efektu można natychmiast zamówić sobie strój na siłownie, umówić się na wizytę u dietetyka, lub oddać potrzebującym zachomikowane w domu słodycze.

Szybciej zaczniesz – prędzej zobaczysz efekty

Jeśli marzy Ci się szczupła i wysportowana sylwetka i chciałbyś ją wypracować jeszcze przed wakacjami, to wiedz, że z każdym kolejnym dniem zwłoki Twoje szanse na jej uzyskanie ewidentnie się zmniejszają. Chcesz zacząć od poniedziałku? OK., ale te kilka najbliższych dni po prostu stracisz, a niewykluczone, że jeszcze przed końcem tygodnia zrobisz coś głupiego chcąc się „najeść na zapas” niezdrowych i wysokokalorycznych pokarmów. Efekt? Będziesz mieć mniej czasu i więcej do zrzucenia…

Zaimponujesz sobie i innym

Nadwaga i otyłość obniżać mogą poczucie własnej wartości. Przyczyną problemów jest nie tylko tusza, ale także poczucie pewnej bezradności. Im szybciej zaczniesz działać, tym szybciej Twoje działania będą przynosić efekty i tym prędzej Twoja samoocena się zacznie podnosić. Odczujesz to także w interakcjach z innymi osobami. Jednostki zdeterminowane i potrafiące konsekwentnie dążyć do celu i na oczach innych – odmieniać swoje życie są postrzegane jako wzorzec do naśladowania i po prostu – imponują.

Poczujesz się panem swojego losu

Świadomość rozpoczęcia działania na rzecz zmiany swojej kondycji i wyglądu daje niezwykle przyjemne poczucie… władzy. To nie jest żart! Przekonanie, iż nie mamy wpływu na to co się z nami dzieje jest niezwykle deprymujące, analogicznie też odczucie, iż panujemy nad naszym losem staje się źródłem prawdziwej satysfakcji. Oczywiście kluczem do doświadczenia tego odczucia jest skuteczność, pierwszy krok do niej jednak stanowi samo podjęcie działań. Niewymuszone, lekkie, niemal spontaniczne, a zarazem wsparte niezachwianym postanowieniem działa motywująco i daje frajdę.

Podsumowanie

Jeśli od dawna chcesz coś ze sobą zrobić, a do tej pory tego nie zrobiłeś, to powinieneś zacząć już dziś. Nie ma dla Ciebie innej drogi. Odkładanie na później to zwykłe oszustwo, a jego ofiarą jesteś Ty. Nie daj się robić w przysłowiowego konia i poczuj moc w swoich rękach. Tutaj nie ma żadnych sekretów, należy po prostu zacząć działać.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.