Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Suplementy, które pomogą wytrwać w noworocznych postanowieniach

Suplementy, które pomogą wytrwać w noworocznych postanowieniach
Jeżeli założyłaś sobie, że w tym roku większą uwagę przykładać będziesz do tego co jesz oraz poświęcisz więcej czasu na aktywność ruchową, to wiedz że istnieją suplementy, które mogą zwiększyć Twoją motywację oraz przyspieszyć adaptację organizmu do wysiłku fizycznego. Dzięki odpowiednio dobranym preparatom łatwiej będzie Ci wytrwać w noworocznych postanowieniach oraz będziesz mogła poprawić ich efektywność.

Właściwa suplementacja pozwoli Ci także uzupełnić dietę w deficytowe często składniki pokarmowe i poprawić kondycję zdrowotną całego organizmu.

Wdrażanie w życie noworocznych postanowień wymaga przede wszystkim silnej woli, której często starcza zaledwie na góra dwa tygodnie. Druga połowa stycznia przynosi rozprężenie i po kilku czy też kilkunastu dniach diety przychodzi okres zniechęcenia i realizacja ustalonych założeń odchodzi na dalszy plan. Każda wymówka staje się dobra, by odpuścić trening czy zaniedbać dietę. Dodatkowa porcja sernika, batonik zamiast kanapki czy jabłka, słodki napój, ciastko i wszystko wraca do „normy”. Kiedy przegrywasz walkę z własnymi słabościami obniża się Twoja samoocena, pogarsza nastrój i w efekcie tracisz motywację do jakiegokolwiek działania.

Oczywiście suplementy nie są receptą na lenistwo czy brak czasu, jednak w niektórych sytuacjach mogą pomóc przełamać impas i zwiększyć Twoją motywację. Jeżeli założyłaś sobie, że od stycznia zaczynasz się odchudzać zakup lekkiego „termogenika” może okazać się niezwykle pomocny. Substancje w nim zawarte z jednej strony faktycznie przyspieszają spalanie tłuszczu zapasowego i zwiększają efektywność zabiegów treningowych i żywieniowych, z drugiej delikatnie aktywizują i mobilizują do działania. Szukaj preparatów opartych na ekstraktach z zielonej herbaty, guarany, zielonej kawy, imbiru, malin i cytrusów. Uważaj natomiast na podejrzane specyfiki zawierające „zastrzeżone mieszanki z ziół chińskich”, sprzedawane nie przez sklepy, ale przez prywatne osoby na serwisach aukcyjnych.

Jeżeli masz problem z wytrwaniem w postanowieniach dotyczących zmiany Twojej diety, męczy Cię ochota na słodkie lub często po prostu nie masz czasu na samodzielne przygotowanie posiłku, pomyśl o odżywce proteinowej. Dzięki niej przygotujesz w minutę odżywczy koktajl o przyjemnym, słodkim smaku, tylko że zamiast tuczących cukrów dostarczysz białka, które podkręca metabolizm i sprzyja pracy nad estetyką sylwetki. Porcję odżywki możesz spożyć z owocami czy orzechami jako alternatywę dla ciastek, drożdżówek czy czekoladek. Dokonując wyboru odżywki zwróć uwagę na to, by jej podstawą były białka serwatkowe, nie zaszkodzi także dodatek protein sojowych czy kazeinowych. Sycący potencjał białka spotęgujesz dodatkiem błonnika pokarmowego w postaci otrębów owsianych lub specjalnego suplementu.