Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Cynamon nadzieją dla cukrzyków!

Cynamon nadzieją dla cukrzyków!
Badanie przeprowadzone w Francji pokazało, że możliwe jest zbudowanie w ciągu czterech miesięcy kilograma beztłuszczowej masy ciała, bez wykonywania treningu oporowego. Jak to możliwe? Uczestnikom podawano suplement zawierający ekstrakt z cynamonu.

Na czym polegało badanie?

Przeprowadzono badanie na 52 osobach znajdujących się na drodze do rozwoju cukrzycy typu II. Wszystkie z osób biorących udział w badaniu potrzebowały zgubić nieco na wadze, wszyscy mieli również podwyższony poziom glukozy we krwi.

To, czego najbardziej potrzebowali uczestnicy, to zmiana stylu życia, więcej ruchu i mniej przetworzonego jedzenia. Osoby te jednak deklarowały, że w danym momencie się są gotowe na wprowadzenie takich zmian. 

Badanych podzielono na dwie grupy: 

Pierwszej  przez cztery miesiące, dwa razy dziennie podawano placebo, 

Drugiej podawano dwa razy dziennie suplement zawierający ekstrakt z cynamonu 460 mg, karnozynę 200 mg, chrom 20 mcg. Zawarty w suplemencie ekstrakt cynamonu sprawiał, że receptory insulinowe były bardziej wrażliwe, a także stymulowały komórki mięśni do większej absorpcji glukozy z krwi.

Jakie były wyniki badania?

U uczestników, którym podawano suplement z ekstraktem cynamonu, zaobserwowano niższy poziom glukozy we krwi na czczo. To bardzo dobry znak. Bowiem, im niższy poziom glukozy we krwi o poranku, tym lepsza wrażliwość komórek na insulinę, jak również mniejsze ryzyko rozwoju cukrzycy typu drugiego.

Okazało się również, że w czasie czterech miesięcy suplementacji cynamonem, zanotowano wzrost beztłuszczowej masy ciała.

Dzięki zwiększonej masie mięśniowej u uczestników poprawiła się również wrażliwość insulinowa komórek.

Reasumując

Czteromiesięczna suplementacja ekstraktem z cynamonu, karnozyny i chromu, wpłynęła na obniżenie poziomu glukozy we krwi na czczo, jak również rzutowała na zwiększenie beztłuszczowej masy ciała u osób otyłych i osób z nadwagą. Wpływ ekstraktu z cynamonu na zapobieganie rozwoju cukrzycy typu II wymaga dalszych badań.

Nie ulega wątpliwości, że najlepsze, co możemy zrobić, by zadbać o szczupłą sylwetkę i chronić się przed rozwojem cukrzycy typu drugiego, to aktywność fizyczna, zarówno treningowa, jak i poza treningowa oraz zbilansowana dieta bogata w produkty o niskim stopniu przetworzenia, w tym owoce i warzywa. Suplementacja ekstraktem z cynamonu może okazać się dobrym wsparciem dla naszych działań. 

Źródła: http://www.ergo-log.com/cinnamon-muscle-mass.html?fbclid=IwAR3WjksUl2L0w3-dlUSD6v0GDITcfoIaycJDo3f_nGTRaSxGeHQaDnx6OLc

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.