Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Cynamon nadzieją dla cukrzyków!

Cynamon nadzieją dla cukrzyków!
Badanie przeprowadzone w Francji pokazało, że możliwe jest zbudowanie w ciągu czterech miesięcy kilograma beztłuszczowej masy ciała, bez wykonywania treningu oporowego. Jak to możliwe? Uczestnikom podawano suplement zawierający ekstrakt z cynamonu.

Na czym polegało badanie?

Przeprowadzono badanie na 52 osobach znajdujących się na drodze do rozwoju cukrzycy typu II. Wszystkie z osób biorących udział w badaniu potrzebowały zgubić nieco na wadze, wszyscy mieli również podwyższony poziom glukozy we krwi.

To, czego najbardziej potrzebowali uczestnicy, to zmiana stylu życia, więcej ruchu i mniej przetworzonego jedzenia. Osoby te jednak deklarowały, że w danym momencie się są gotowe na wprowadzenie takich zmian. 

Badanych podzielono na dwie grupy: 

Pierwszej  przez cztery miesiące, dwa razy dziennie podawano placebo, 

Drugiej podawano dwa razy dziennie suplement zawierający ekstrakt z cynamonu 460 mg, karnozynę 200 mg, chrom 20 mcg. Zawarty w suplemencie ekstrakt cynamonu sprawiał, że receptory insulinowe były bardziej wrażliwe, a także stymulowały komórki mięśni do większej absorpcji glukozy z krwi.

Jakie były wyniki badania?

U uczestników, którym podawano suplement z ekstraktem cynamonu, zaobserwowano niższy poziom glukozy we krwi na czczo. To bardzo dobry znak. Bowiem, im niższy poziom glukozy we krwi o poranku, tym lepsza wrażliwość komórek na insulinę, jak również mniejsze ryzyko rozwoju cukrzycy typu drugiego.

Okazało się również, że w czasie czterech miesięcy suplementacji cynamonem, zanotowano wzrost beztłuszczowej masy ciała.

Dzięki zwiększonej masie mięśniowej u uczestników poprawiła się również wrażliwość insulinowa komórek.

Reasumując

Czteromiesięczna suplementacja ekstraktem z cynamonu, karnozyny i chromu, wpłynęła na obniżenie poziomu glukozy we krwi na czczo, jak również rzutowała na zwiększenie beztłuszczowej masy ciała u osób otyłych i osób z nadwagą. Wpływ ekstraktu z cynamonu na zapobieganie rozwoju cukrzycy typu II wymaga dalszych badań.

Nie ulega wątpliwości, że najlepsze, co możemy zrobić, by zadbać o szczupłą sylwetkę i chronić się przed rozwojem cukrzycy typu drugiego, to aktywność fizyczna, zarówno treningowa, jak i poza treningowa oraz zbilansowana dieta bogata w produkty o niskim stopniu przetworzenia, w tym owoce i warzywa. Suplementacja ekstraktem z cynamonu może okazać się dobrym wsparciem dla naszych działań. 

Źródła: http://www.ergo-log.com/cinnamon-muscle-mass.html?fbclid=IwAR3WjksUl2L0w3-dlUSD6v0GDITcfoIaycJDo3f_nGTRaSxGeHQaDnx6OLc

W artykule mówimy o: Zdrowie