Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Kobieta w sidłach szybkiego odchudzania. Część I . Przyczyny i konsekwencje

Kobieta w sidłach szybkiego odchudzania. Część I . Przyczyny i konsekwencje
W dzisiejszych czasach wygląd zewnętrzny okazuje się określać naszą tożsamość. Ogólnie pojęta atrakcyjność fizyczna sprowadzona została do obowiązku. Współczesne kanony piękna i urody lansowane w mediach dodatkowo stworzyły pewien wzorzec anorektycznie chudej kobiety, który okazuje się być przyczyną frustracji wielu pań. Nic więc dziwnego, że modne stało się życia „na diecie”. Permanentne, drastyczne odchudzanie z naprzemiennymi fazami przybierania na wadze to nieodłączny element egzystencji wielu kobiet. Kiedy chęć „szybkiej utraty wagi”, połączymy z niewielką wiedzą na temat zasad fizjologii i przepisami na „super-sylwetkę w 2 tygodnie” z kolorowych gazet, otrzymamy receptę na zrujnowanie zdrowia i pogrążenie kobiecej psychiki.

Niestety zdać sobie sprawę należy, że szybkie odchudzanie w ujęciu pozytywnym nie istnieje. Utrata 15kg nadwagi w dwa tygodnie to zadanie dla złotej rybki. Próba wprowadzenia w życie zabiegów żywieniowych które mają doprowadzić do tak drastycznej zmiany masy ciała skończyć się muszą porażką. Tak naprawdę są setki, jeśli nie tysiące diet, czas popularności jednych – mija, innych – nastaje. Każda kolejna, stanowić ma rewolucję odchudzaniu, „odmieniać Twoje życie”, pozwolić „raz na zawsze pozbyć się problemu nadwagi”. Problem ten jak widać nie mija, a wręcz ulega nasileniu, a magicznych recept jak nie było tak nie ma do tej pory.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że odchudzanie może prowadzić do nadwagi, a w dalszym etapie – do otyłości. Niewłaściwie przeprowadzone zabiegi odchudzające polegające na stosowaniu bardzo niskokalorycznych diet, już po kilku dniach powodują spowolnienie metabolizmu, co oznacza, że organizm wprowadza oszczędny tryb wydatkowania kalorii i obniża zapotrzebowanie na energię. Innymi słowy jeśli do tej pory spożywanie 2000kcal powodowało, że ani nie tyłaś ani nie chudłaś, to teraz w wypadku spożywania 1500kcal będzie dokładnie to samo. Jeśli więc wrócisz do dawnych nawyków żywieniowych i znowu jeść będziesz tyle samo co przed odchudzaniem, błyskawicznie przytyjesz.