Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Napoje, które pomagają w redukcji tłuszczu

Napoje, które pomagają w redukcji tłuszczu
Podczas kuracji odchudzających istotne znaczenie ma nie tylko ile i co jesz oraz jak często się ruszasz, ale także również to co pijesz. Podobnie jak przez spożywanie przesłodzonych napojów możesz zaprzepaścić potencjał nawet najlepiej zbilansowanej diety redukcyjnej, tak poprzez odpowiedni dobór płynów jesteś w stanie wyraźnie przyspieszyć proces odchudzania. Chcesz wiedzieć co pić by chudnąć szybciej? Zapraszam do dalszej lektury.

Woda mineralna

Obecność wody w tym zestawieniu pewnie nikogo nie dziwi, wiadomo bowiem, że ten bezkaloryczny napój nie powoduje przyrostu masy ciała, ale – czy może wspomagać odchudzanie? Okazuje się że tak. Po pierwsze niektóre badania naukowe sugerują, że picie wody przed posiłkami może zmniejszać spożycie pokarmu i pomaga uzyskać ujemny bilans energetyczny. Po drugie natomiast – pierwiastki zawarte w wodach mineralnych, takie jak wapń i magnez mogą wspierać proces spalania tłuszczu wpływając na aktywność enzymów uczestniczących w regulacji wielu procesów metabolicznych. Szczególnie zasobne w magnez i wapń są wody wysokozmineralizowane. Nie należy mylić wód mineralnych ze źródlanymi.

Herbata

O ile o prozdrowotnych i odchudzających właściwościach herbaty zielonej mówi i pisze się sporo, o tyle mało kto wie, że podobne walory posiada również herbata czarna. Zawarte w herbacianym naparze bioaktywne składniki takie jak katechiny, teaflawiny i tearubiginy w połączeniu z teiną (kofeiną) działają termogennie, zwiększając wydatkowanie energii oraz usprawniając pracę hormonów uczestniczących w regulacji gospodarki energetycznej organizmu. Odchudzające właściwości herbaty są szczególnie widoczne, gdy spożywamy ją z dala od posiłków zawierających białko mleczne, gdyż kazeina może zaburzać wchłanianie związków fenolowych. Oczywiście herbaty nie należy słodzić.

Kawa

Jeszcze niedawno odsądzana od czci i wiary kawa dziś coraz częściej postrzegana jest jako napój o właściwościach prozdrowotnych. Kawa podobnie jak herbata dostarcza związków fenolowych, które w połączeniu z zawartą niej kofeiną zwiększają wydatkowanie energii i pobudzają aktywność hormonów lipolitycznych, nasilając tym samym rozpad tkanki tłuszczowej i ułatwiając odchudzanie. Najsilniejsze właściwości odchudzające ma kawa bez dodatku mleka i cukru, a jej wyjątkowy potencjał wzmocnić można dodając ostrych i korzennych przypraw (chilli, kardamon, imbir, a także cynamon).

Kakao

Kakao kojarzy się raczej z tuczącym deserem niż odchudzającym napojem, a jednak w praktyce jego spożywanie może okazać się przydatne podczas kuracji odchudzających. Kakao jest źródłem związków fenolowych, fenyloetylaminy i teobrominy, które potencjalnie korzystnie wpływać mogą na gospodarkę energetyczną i nastrój. Kakao podane bez cukru z odrobiną cynamonu lub kardamonu może stanowić skuteczny środek zastępczy w przypadku wyraźnej ochoty na słodycze takie jak czekolada. Ważne jest by napój przygotowywać z kakao naturalnego i przede wszystkim nie dosładzać go cukrem, fruktozą czy miodem.

Podsumowanie

Odpowiedni dobór płynów ma wyraźny wpływ na tempo utraty masy ciała, przy czym tak samo jak niektóre napoje w sposób wybitny utrudniają odchudzanie, tak inne – mogą wyraźnie przyspieszać ten proces. Zielona, biała i czarna herbata, kawa bez dodatku cukru i mleka, a także gorzkie kakao i woda mineralna o wysokiej zawartości wapnia i magnezu to z pewnością pożądane pozycje w redukcyjnej diecie.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.