Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Zalety spania nago

Zalety spania nago
Kiedy myślisz o zdrowym śnie, to z pewnością jest to wygodne łóżko, cisza, zaciemnione pomieszczenie i ciepła piżamka. A co powiesz na spanie nago? Okazuje się, że ma ono wiele zalet!

Łatwiejsze zasypianie

Temperatura ciała jest kluczowa, jeśli chodzi o zasypianie. Jest to część Twojego rytmu biologicznego, który działa, jak Twój osobisty zegar. Lekkie ochłodzenie mówi Twojego organizmowi, że czas spać, a spanie nago przyspiesza ten proces.

Lepsza jakość snu

Umiarkowane chłodzenie ciała nie tylko pomaga szybciej zasnąć, ale również poprawia ogólną jakość snu. Jeśli jest za zimno lub za gorąco ryzykujesz, że wpłynie to na fazę snu odpowiadającą za regenerację ciała i mózgu. Spanie nago to jeden ze sposobów na zachowanie właściwej temperatury pod kołdrą.

Zdrowa skóra

Ponieważ spanie nago może poprawić ogólną jakość snu, może również wpłynąć na stan skóry, a szczególnie na jej regenerację.

Mniejszy stres

Innym powodem, dla którego spanie nago może być dobrą zmianą, jest to, że może pomóc zmniejszyć ogólny stres i niepokój. Nie jest tajemnicą, że złej jakości sen ma duży wpływ na poziom stresu. Spanie nago odpręża umysł i pozwala na relaks.

Zapobiega przybieraniu na wadze

I nie, nie chodzi tutaj o to, że spanie nago bardziej nas zmotywuje do lepszego dbania o swoją sylwetkę. W dalszym ciągu chodzi o dobrą jakość snu. Kiedy się wysypiamy, relaksujemy, wówczas łatwiej nam utrzymać prawidłową masę ciała lub zrzucić nadmiarowe kilogramy. Regeneracja i zdrowy sen są bardzo istotne podczas każdej redukcji. Ponadto spanie w niższych temperaturach może zwiększyć spalanie kalorii.

Mniejsze ryzyko chorób serca i cukrzycy typu 2

Jeśli śpisz za mało, wówczas jesteś bardziej narażony na te choroby. Spanie nago pomaga szybciej zasnąć, co może mieć ogromne znaczenie dla Twojego zdrowia.

Lepsze zdrowie intymnych partii ciała

Spanie nago pomaga uniknąć różnego rodzaju infekcji, które mogą się pojawić w przypadku obcisłej czy przepoconej bielizny. Niezależnie od tego, co nosisz w ciągu dnia, spanie nago pomaga "przewietrzyć" intymne części ciała.

Poprawa męskiej płodności

Okazuje się, że ciasna bielizna może mieć wpływ na ilość plemników. Dlatego też sugeruje się noszenie luźniejszych bokserek, aniżeli obcisłej bielizny. Spanie nago to świetny sposób na utrzymanie jąder w optymalnej temperaturze dla zdrowia plemników.

Poprawa poczucia własnej wartości

Spanie nago to także świetny sposób na nawiązanie kontaktu z własnym ciałem i zwiększenie poczucia własnej wartości. Jedno z badań wykazało, że spędzanie czasu nago pomogło zwiększyć samoocenę.

Lepsze relacje w związku

Seks jest dość istotną kwestią każdego związku. Okazuje się, że spanie nago z partnerem może mieć również rewelacyjny wpływ na Wasze relacje. Kontakt skóry ze skórą stymuluje uwalnianie oksytocyny, która odgrywa ważną rolę w budowaniu więzi między partnerami.

Podsumowanie

Nawet jeśli nie czujesz się komfortowo, śpiąc całkowicie nago, możesz zmniejszyć ilość warstw, które zwykle na siebie nakładasz. Być może z czasem przekonasz się do całkowitej nagości a odkrycie, chociaż części ciała może przynieść Ci niektóre z powyższych korzyści.

Źródła: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3427038/?fbclid=IwAR05c-9YMiJPOnavZDLGy7HMMwTTKkjlNKXfKt4BqDM6L77bPhlkGb3TRLs

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.