Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Toksyny, które kumulują się w organizmie po użyciu tych kosmetyków

Pocenie to naturalny proces, podczas którego oczyszczamy i schładzamy organizm. Pomimo tego uporczywy pot, zapach czy plamy na ubraniach są bardzo wstydliwe, dlatego na co dzień korzystamy z dezodorantów czy antyperspirantów. No właśnie! Dezodorant czy antyperspirant? Często nazwy te stosowane są zamiennie, jednak kosmetyki działają zupełnie inaczej. Dezodorant tylko maskuje zapach potu, natomiast antyperspiranty zawierają substancje blokujące jego wydzielanie, zwężają ujścia gruczołów potowych i działają dłużej. Czy blokowanie naturalnego procesu jest zdrowe? Jaki wpływ na nasz organizm mają te substancje?

Toksyny, które kumulują się w organizmie

Sole glinu (aluminium) są  aktywnymi składnikami antyperspirantów. Blokują wydzielanie potu i niwelują nieprzyjemny zapach. Jakie mają jeszcze właściwości? Otóż można z nich wytworzyć puszki, folię czy nawet samoloty. Czy więc obecność takiej toksycznej substancji w naszych organizmie może przynieść coś dobrego?

Aluminium przenika przez skórę i kumuluje się w organizmie. Wieloletnie stosowanie kosmetyków z aluminium może być bardzo niebezpieczne. Wysuszenie skóry, zapalenie gruczołów potowych, nowotwory czy nawet choroba Alzheimera to tylko przykładowe skutki. Ten silnie toksyczny pierwiastek z łatwością wchłania się poprzez skórę czy drogą wziewną. Co ważne - forma przyjęcia ma tutaj bardzo duże znaczenie.  Depilacja, uszkodzona skóra i drobne rany sprzyjają procesowi wchłaniania. Popularność soli glinu w powszechnie dostępnych kosmetykach spowodowana jest tym, że teoretycznie wielkość jego cząsteczek nie pozwala na proste wchłanianie przez skórę. Czy na pewno teoretycznie?

Naturalne, czy skuteczne?

Podejmując decyzję o zastosowaniu konkretnego preparatu na pewno mamy odpowiednie wymagania. Wszystko zależy od problemu, z jakim się borykamy. Chcemy, aby produkt był skuteczny, miał odpowiednią cenę bądź składał się z określonych składników. Zazwyczaj najważniejszym wymogiem w tym przypadku jest skuteczność.

Kosmetyki blokujące wydzielanie potu są używane bardzo często, nawet kilka razy dziennie. Każdy z nas powinien sam sobie odpowiedzieć na pytanie, czy warto przeanalizować skład i wybrać zdrowszy produkt. Obecnie mamy dostęp do różnego rodzaju produktów i warto testować takie, które będą również skuteczne. Można poszukać blokerów zawierających sole glinu, ale bez innych szkodliwych substancji bądź produkty bez tego pierwiastka.

W kosmetykach znajdziemy je pod takimi nazwami: Aluminium Chloride, Aluminium Sulphate, Aluminium Chlorhydrate, Aluminium Phenosulphate czy Aluminium Zirconium Tetrachlorohydrex.

Warto zainwestować w zdrowie i postawić na naturalne składy, a przynajmniej przetestować zdrowsze wersje antyperspirantów.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.