Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czy mężczyźni dodają kobietom kilogramów?

Czy mężczyźni dodają kobietom kilogramów?
Obraz własnego ciała i samoakceptacja w dużej mierze związane są z pewnością siebie, poczuciem własnej wartości, a także opiniami najbliższego otoczenia i wizjami kreowanymi przez media oraz kulturę. W szczególnej sytuacji znajdują się kobiety, bo próbują dążyć do wychudzonego ideału, który często stanowi sztucznie (komputerowo) wykreowaną postać, uśmiechającą się z okładki kolorowego magazynu. Jak się okazuje, mężczyźni wpływają w sposób istotny na to, w jakich kategoriach panie postrzegają swoje ciało…

Mężczyźni są bardziej krytyczni?

Do ciekawych wniosków doprowadziły wyniki eksperymentu przeprowadzonego przez duńskich naukowców. Otóż okazuje się, iż mężczyźni są bardziej krytyczni względem wyglądu, ale… nie swojego. Zauważono prawidłowość, iż panowie przypisują kobietom dodatkowe kilogramy- nawet gdy te posiadają niedowagę lub prawidłową masę ciała, podczas gdy względem swojej postury posiadają więcej wyrozumiałości. Niejednokrotnie parametry wskazujące na nadwagę lub nawet otyłość postrzegane są przez płeć męską po prostu jako prawidłowe.

Kobiety są bardziej pobłażliwe?

Z kolei panie oceniając masę ciała wykazują się większą pobłażliwością, jednak tylko w przypadku… mężczyzn. Panie posiadają tendencje do zaniżania gabarytów mężczyzn, zwłaszcza tych których parametry antropometryczne wskazują na nadwagę lub otyłość. Względem swojego wyglądu panie posiadają jednak znacznie surowsze osądy i mniej tolerancji. Zazwyczaj wydaje im się, iż są grubsze i posiadają więcej tkanki tłuszczowej, co często nie posiada potwierdzenia w faktach. Można powiedzieć, że o ile mężczyźni są zazwyczaj skłonni do tego by stwierdzić, iż wyglądają „w porządku”, o tyle kobiety w większości wypadków uważają, iż są „za grube”.

Zniekształcony obraz ciała

Zniekształcony obraz własnego ciała wywiera presję na kobiety, również takie które nie posiadają problemów z nadmierną tkanką tłuszczową czy niewłaściwym składem ciała. Zamartwianie się własnym wyglądem, porównywanie z nierealnymi ideałami prowadzi do poważnych frustracji, a w konsekwencji do problemów natury emocjonalnej i zaburzeń odżywiania. Najbardziej nieodporne na presję posiadania „idealnego” ciała są nastolatki, choć i w przypadku osób dojrzałych problem również występuje. Warto zachować czujność , gdy sygnały świadczące o braku akceptacji własnego ciała ulegają nasileniu. W takie sytuacji dobrym rozwiązaniem jest konsultacja z psychologiem, a także … sport. O ile badania wskazują, iż przesadne zamartwianie się swoim wyglądem i stres z tym związany zazwyczaj sprawiają, iż szanse na poprawę estetyki sylwetki znacznie maleją, o tyle regularna aktywność fizyczna sprawia, że szanse istotnie wzrastają. Sport zwiększa poczucie własnej atrakcyjności, dodaje pewności siebie i pozytywnie wpływa na postrzeganie własnego ciała.

Podsumowanie

Mężczyzna powinien być duży i silny – a to czy posiada więcej tłuszczu czy mięśni, w ocenie ogólnej atrakcyjności płci męskiej nie ma aż tak dużego znaczenia, co potwierdzają zarówno mężczyźni jak i kobiety w przeprowadzonym eksperymencie naukowym. W stosunku do kobiet wymagania bywają surowsze, co niejednokrotnie prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych, natury emocjonalnej. Mężczyźni – małżonkowie i partnerzy, niejednokrotnie przypisują paniom dodatkowe kilogramy tkanki tłuszczowej, a swój dorodny „mięsień piwny” uważają za coś najnormalniejszego na świecie…

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.