Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Chcesz schudnąć przed sylwestrem? Masz jeszcze szansę by tego dokonać!

Co masz zrobić dziś, zrób pojutrze – będziesz mieć dwa dni wolnego! Tą niepisaną zasadą kieruje się na co dzień wiele osób. Permanentne odkładanie zaplanowanych działań na później, nie tylko, że często sprawia, iż do ich realizacji w ogóle nie dochodzi, to dodatkowo obniża samoocenę i jest źródłem frustracji. Nie inaczej jest w przypadku planowania kuracji odchudzających. Zawsze pojawia się jakaś „sytuacja losowa”, która uniemożliwia podjęcie działania i sprawia, że następną próbę trzeba odłożyć do „kolejnego poniedziałku”.

Jeśli chcesz schudnąć przed sylwestrem, to właśnie wybił ostatni dzwonek, by zrobić to w miarę rozsądnie

Każdy kolejny dzień zwłoki sprawia, iż zmniejszają się Twoje szanse na powodzenie. Dlaczego? Ano dlatego, że nie da się schudnąć z dnia na dzień, a przesadna wiara w moc magicznych pigułek, cudownych ćwiczeń i kilkudniowych diet nie doprowadzi do niczego dobrego. Rozpoczynając redukcję, już dziś masz szansę pozbyć się nawet dwóch kilogramów, ale musisz działać zdecydowanie.

Działaj racjonalnie

Zasada jest prosta: nie jestem zadowolona czy zadowolony ze swojego wyglądu? To biorę się za siebie, nie tylko planuję, ale również działam. Chociaż istnieje wiele metod, dzięki którym szybciej można osiągnąć zamierzony efekt, to magiczne sposoby pozwalające spalić nadmiar tłuszczu bez żadnego wysiłku nie istnieją i pewne poświęcenie jest konieczne.

Zastanów się jak silną masz motywację

Zadaj sobie pytanie: czy faktycznie chcę skutecznie schudnąć? Następnie uczciwie na nie odpowiedz, analizując swoje dotychczasowe postępowanie. Jeśli zamiast zrobić trening czy udać się na spacer wolisz oglądać TV, to znaczy, że albo nie chcesz zmienić swojego wyglądu, albo sabotujesz własne dążenia. Jeśli zamiast chleba razowego wybierasz bagietkę, zamiast dobrego mięsa kiepską wędlinę, zamiast wody mineralnej colę lub inny słodzony napój, to znaczy, że nie masz wystarczającej motywacji. Musisz ją w sobie wzbudzić i zrozumieć, że każdy ma szansę poprawić swój wygląd, jeśli tylko naprawdę tego chce i jest gotów podjąć odpowiednie działania! Albo chcesz coś osiągnąć, albo chcesz się po prostu oszukiwać!

Odzyskaj kontrolę nad swoim jadłospisem

Jeśli bazujesz tylko na impulsach i spełniasz swoje doraźne zachcianki, to niestety nie schudniesz i nie zmienisz sposobu działania. Musisz odzyskać kontrolę nad tym, co trafia do Twojego żołądka. W tym celu załóż sobie dziennik i wpisuj tam wszystkie zjadane pokarmy i wszystkie wypite napoje. Bardzo prawdopodobne, że mechanizm autokontroli włączy się już po pierwszym dniu, kiedy uświadomisz sobie, czym tak naprawdę zaśmiecasz swój organizm i automatycznie zaczniesz jadać lepiej. Ważne także jest, by po analizie swojego menu opracować jasne zasady i je sobie zwerbalizować, np.: na II śniadanie zamiast ciastek jem tylko orzechy i owoce, tudzież: od dziś nie słodzę. Warto przy tym obrać metodę drobnych kroków i na początek wprowadzić dwa, góra trzy takie postanowienia.

Coraz wyżej stawiaj sobie poprzeczkę

Udało Ci się przez tydzień nie zjeść niczego słodkiego, a waga pokazuje o pół kilograma mniej? Znakomicie, nie osiadaj jednak na laurach. Wprowadzaj zdrowe nawyki żywieniowe i utrwalaj wprowadzone już zmiany. Opieraj swoje menu na nisko przetworzonej żywności, włącz do diety ryby, zwiększ ilość warzyw, nie bój się mięsa i jaja, zamiast smażyć – piecz w folii, gotuj na parze, grilluj, duś i unikaj produktów typu „light” i „fit”, bo często nafaszerowane są one cukrami. Pamiętaj jednak by nie ograniczać zbytnio podaży energii, bo inaczej metabolizm zwolni, a Ty po pewnym czasie poczujesz głód nie do opanowania i rzucisz się na jedzenie.

Ćwicz

Chociaż kluczem do pozbycia się nadmiaru kilogramów jest dieta, to jej skuteczność drastycznie zwiększa się, jeśli zostanie połączona z dobrym treningiem. Oczywiście częstotliwość i intensywność wysiłku powinna być dopasowana do indywidualnego stopnia wytrenowania. Trening nie tylko zwiększa wydatek energetyczny, nasilając spalanie tłuszczu, ale także korzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną i na samopoczucie. Osoby aktywne fizycznie są bardziej zdyscyplinowane i łatwiej odmawiają sobie niezdrowych przekąsek niż osoby prowadzące siedzący tryb życia.

Nie wierz we wszystko, co przeczytasz w kolorowej prasie

Nieraz przeglądając rozmaite artykuły na temat sposobów mających rzekomo ułatwić proces odchudzania, mam wrażenie, że pisane są one przez złośliwe chochliki, którym radość sprawia komplikowanie innym życia. Ani spożywanie sześciu posiłków w ciągu dnia, ani zjadanie obfitego, energetycznego śniadania, ani też unikanie spożycia węglowodanów w godzinach wieczornych w żaden sposób nie przyspieszają spalania tłuszczu. Jeszcze bardziej kuriozalne są zalecenia, by „nie łączyć białka z węglowodanami” czy „unikać mięsa w wypadku osób z grupą krwi A”, ale niestety są osoby, które zawierzają takim teoriom i koncentrują się na nieistotnych szczegółach, tracąc z pola widzenia to, co ma kluczowe znaczenie dla efektywności redukcji.

Szukaj pomocy u specjalistów

Uważasz, że samemu nie jesteś w stanie podołać podjętemu wyzwaniu i chcesz, by ktoś pomógł Ci pozbyć się nadprogramowych kilogramów i uzyskać wymarzoną sylwetkę? Zasięgnij porady specjalistów, konsultując się z wykwalifikowanym dietetykiem i doświadczonym trenerem. Dzięki temu możesz nie tylko oszczędzić czas, ale także – ustrzec się wielu bolesnych nieraz błędów i szybciej osiągnąć zamierzony efekt.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.