Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dieta 2400 kcal – przykładowy jadłospis

Dieta 2400 kcal – przykładowy jadłospis
Dieta bardzo często kojarzy się z wyrzeczeniami, ciągłą walką z głodem, odmawianiem sobie jakichkolwiek kulinarnych przyjemności. Taki podejście niestety bardzo często prowadzi do tego, że po krótkim okresie intensywnego odchudzania rezygnujesz z dalszych prób, bo uważasz, że to za trudne. Potem wracasz do złych nawyków i koło się zamyka.

Dieta powinna być smaczna, przyjemna i budować odpowiednie nawyki żywieniowe – a nie być tylko okresem przejściowym. Najlepsze rezultaty zawsze przyniesie odpowiednio dopasowany i indywidualny jadłospis, dostosowany do potrzeb i smakowych preferencji konkretnej osoby. Podczas przygotowywania takiej diety należy wziąć pod uwagę aktywność fizyczną, wiek, wagę i płeć osoby, tak, aby dostarczyć jej wszystkich niezbędnych mikro- i makroskładników.

Warto wyeliminować z diety wysokoprzetworzone produkty, które nie tylko zawierają bardzo dużo kalorii, ale często przyczyniają się do złego stanu skóry, zmęczenia i osłabienia. Najlepiej skupić się na prostych, naturalnych produktach, a ich smak podkręcić odpowiednią mieszanką ziół i przypraw.

Śniadanie:

  • jajecznica na maśle z szynką, pomidorami i szczypiorkiem.

Lunch:

  • shake proteinowy z jogurtem naturalnym, bananem, garścią malin i kostką gorzkiej czekolady.

Obiad:

  • polędwiczki wieprzowe w sosie śmietanowo-pieczarkowym z pieczonymi warzywami: cukinią, bakłażanem, dynią i pietruszką.

Podwieczorek:

  • sałatka owocowa z dowolnych, sezonowych owoców.

Kolacja:

  • kanapki z pełnoziarnistego, żytniego pieczywa z serkiem farmerskim; dodatkowo jajka na twardo i słupki z warzyw – ogórka i papryki.

Warto podkreślić, że dieta bogata w błonnik wymaga dobrego nawodnienia organizmu – 3 litry wody to minimalna, niezbędna wartość, dzięki której błonnik nie zakleja jelit i sprawia, że przez długi czas utrzymasz sytość, bez uczucia ciężkości. Dzięki połączeniu diety i treningów z pewnością otrzymasz pożądane efekty.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.