Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dieta na masę dla mężczyzny 80 kg

Dieta na masę dla mężczyzny 80 kg
Dobra dieta to taka, która jest nie tylko smaczna i zdrowa, ale także dostosowana do potrzeb osoby, która z niej korzysta, jej stylu życia, upodobań kulinarnych, ale także stanu zdrowia i aktywności fizycznej – nie wspominając o tak oczywistych aspektach jak wiek, waga, czy płeć.

By dieta była skuteczna, musi być odpowiednio zbilansowana i dostarczać wszelkich potrzebnych mikro- i makroskładników – białek, tłuszczy, węglowodanów, witamin i minerałów.

Dieta dla mężczyzny chcącego zwiększyć masę do 80 kg – tak jak każda dieta na przyrost wagi – powinna uwzględniać odpowiednią nadwyżkę kaloryczną. Należy jednak podkreślić, że nie tylko kalorie mają znaczenie, a jadłospis nie powinien opierać się na niezdrowych, wysokokalorycznych produktach.

Przykładowy jadłospis dla mężczyzny zwiększającego masę (80 kg)

Przyrost wagi jest na pewno prostszym i wymagającym mniejszej ilości wyrzeczeń procesem. Warto jednak trzymać się swojego planu treningowego i dietetycznego, aby utrzymać optymalne wyniki. Poniżej przedstawiamy przykładowy jadłospis na masę dla mężczyzny:

Śniadanie:

  • Jajecznica na maśle z pomidorami, boczkiem i oliwkami, z tostami pełnoziarnistymi z serem gouda.

Lunch:

  • Odżywka białkowa na maślance z masłem orzechowym, bananem i kostkami gorzkiej czekolady.

Obiad:

  • Schab wieprzowy pieczony w paprykowej marynacie, pieczone ziemniaki i sałatka warzywna.

Podwieczorek:

  • Sałatka grecka z oliwą z oliwek i prażonymi orzechami z czosnkowymi grzankami.

Kolacja:

  • Twaróg tłusty ze śmietaną, szczypiorkiem i rzodkiewką, tuńczyk w zalewie z majonezem, kukurydzą i ogórkami konserwowymi.

Jest to jedynie przykładowy jadłospis, który można modyfikować i personalizować w zależności od własnych preferencji. Należy również pamiętać, że trening – obok dobrze dobranej diety – stanowi podstawę skutecznego przyrostu masy ciała, a odpowiednie monitorowanie wyników sprzyja prawidłowemu prowadzeniu diety i pozytywnie wpływa na efekty.

Jeśli chcesz mieć pewność, że dieta jest dobrze zbilansowana i będzie naprawdę efektywna, możesz zamówić ją u nas.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.