Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dieta na rzeźbę dla mężczyzny 90 kg

Dieta na rzeźbę dla mężczyzny 90 kg
Dieta na rzeźbę ma na celu zredukowanie tłuszczu tak, aby uwidocznić mięśnie. Warunkiem jej powodzenia jest zastosowanie intensywnych treningów, ale to właśnie jadłospis ma największe znaczenie. Jaka dieta na rzeźbę dla mężczyzny sprawdzi się najlepiej?

Jaka dieta na rzeźbę 90 kg – ogólne zasady

Dieta na rzeźbę w zasadzie może przypominać odchudzanie. Jej celem jest zmniejszenie masy ciała, ale w tym wypadku chodzi o to, by zredukować jedynie masę tłuszczową. Spadek kilogramów nie powinien oznaczać, że zmniejsza się także tkanka mięśniowa. Dlatego tak ważne jest, by dieta na rzeźbę była idealnie dopasowana.

Najważniejszą zasadą jest ograniczenie kalorii, ale trzeba zrobić to rozsądnie. Zredukowanie ilości przyjmowanej energii do minimum przyniesie szybkie efekty, ale istnieje ryzyko, że redukcji ulegnie nie tylko tłuszcz, lecz także mięśnie. Kolejny ważny czynnik, który trzeba brać pod uwagę, by dieta na rzeźbę działała, to jakość jedzenia. Zwróć uwagę na jego wartości odżywcze, mikro- i makroskładniki.

Jadłospis na rzeźbę – jak wyznaczyć kaloryczność?

Wyznaczenie odpowiedniej kaloryczności na diecie nie jest łatwe. Po pierwsze musisz ustalić swoje CPM – Całkowitą Przemianę Materii. Od tej wartości odejmij mniej więcej 10-15%. Tyle wystarczy, by zacząć spalanie tkanki tłuszczowej. Dieta na rzeźbę nie może mieć kaloryczności niższej niż PPM – Podstawowa Przemiana Materii. Dla mężczyzny ważącego 90 kg ta wartość wynosi mniej więcej 2150 kcal.

Jadłospis na rzeźbę nie jest łatwy do ułożenia. Redukcja kalorii to jedno, ale ważnym czynnikiem jest także odpowiednie rozłożenie makroskładników, zwłaszcza białka i węglowodanów w poszczególnych posiłkach. Jeśli chcesz mieć naprawdę wspaniałe efekty, koniecznie stosuj się do wszystkich wytycznych. U nas możesz zamówić dietę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb, preferencji, a co najważniejsze – do swojego celu. W jadłospisie idealnie rozliczona jest nie tylko kaloryczność, lecz także właśnie makroskładniki, od których zależy, jak szybko zauważysz rezultaty.

Jeśli chcesz mieć pewność, że dieta jest dobrze zbilansowana i będzie naprawdę efektywna, możesz zamówić ją u nas.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.