Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak dawkować odżywkę węglowodanową typu gainer?

Odżywki węglowodanowo-białkowe cieszą się niezwykłą popularnością w wypadku szczupłych osób, chcących zwiększyć ilość masy mięśniowej, a mających z tym problem przy zastosowaniu konwencjonalnych zabiegów żywieniowych. Niestety zapisy na etykietach dotyczące sposobu przyjmowania, często są dość niepraktyczne, stąd też wiele osób ma wątpliwości dotyczące dawkowanie.

Najlepszą porą na zastosowanie gainer’a jest czas bezpośrednio po treningu.

Jak dobrać dawkę?

Na każde 10 minut spędzone na siłowni przyjmuje się 10 - 15 g odżywki, czyli jeśli uczciwie ćwiczyłeś godzinę, to powinieneś spożyć 60 - 90 g prochu na około 150 – 300 ml wody lub mleka. Jeśli ćwiczyłeś półtorej godziny to 90 - 130 g będzie dawką odpowiednią. Pamiętaj, by w ciągu kolejnej godziny spożyć porządny posiłek jak np. ryż z udźcem z kurczaka, czy wieprzowinę z ziemniakami.

Kiedy jeszcze można spożyć gainer’a?

Zawsze, wtedy kiedy jesteś głodny, a nie masz jak zjeść konwencjonalnego posiłku. Dla wielu osób porcja odżywki to drugie śniadanie w szkole lub pracy. Jeśli przerwa pomiędzy posiłkami jest dłuższa niż 4 godziny pośrodku tej przerwy postaraj się umiejscowić 70 – 100 g prochu na wodzie lub mleku. Nie musi to być precyzyjnie obliczona ilość, chyba że skrupulatnie liczysz masę zjadanych kanapek.

Czy można używać gainer’a do popijania posiłków?

Jak najbardziej tak!

Często osoby, które mają problem ze zwiększeniem masy ciała jedzą spore ilości pokarmu, a mimo to nie tyją. Gainer jest idealnym sposobem na zwiększenie kaloryczności posiłku w nieobciążający żołądka sposób. W momencie, kiedy z przyczyn mechanicznych nic już nie jesteś w stanie w siebie zmieścić, dodatkowe 30 – 50 g węglowodanowo-białkowej odżywki pomoże Ci zapewnić wymaganą nadwyżkę kaloryczną.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.