Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Napój na bazie banana i cynamonu - naturalny sposób na dobry sen?

Napój na bazie banana i cynamonu - naturalny sposób na dobry sen?
Każdy wie, że dobry jakościowo sen oraz wystarczająca jego ilość ma istotne znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego, fizycznego oraz dobrego nastroju. Gdy pozbawiasz swoje ciało snu na dłuższy czas, narażasz je na poważne zagrożenia dla zdrowia, ponieważ chroniczny brak snu może wpływać na Twoją zdolność do reagowania, myślenia, pracy, uczenia się i komunikowania się

Wiele osób ma problem ze snem z różnych powodów. Jeśli jesteś jedną z tych osób, to z pewnością poszukujesz różnych metod, żeby łatwiej zasypiać i lepiej spać.

Napój na bazie banana i cynamonu - złoty środek na dobry sen?

Cynamon jest bogaty w olejki eteryczne, a banany są doskonałym źródłem potasu i magnezu. 

Jedną z metod, która może Ci się spodobać i przypaść do gustu, jest picie poniższego koktajlu na godzinę przed snem.

W jego skład tego koktajlu wchodzi:

  • 1 banan
  • pół łyżki cynamonu
  • woda ( pus ewentualny słodzik )

Przygotowanie:

Wodę należy zagotować, a następnie dodać banana. Gotować przez 10 minut. Wodę wlać do filiżanki (np przez durszlak lub sitko) i doprawić cynamonem.

Skąd takie działanie?

Bardzo często zły sen jest oznaką niedoborów minerałów i chociaż istnieją leki, które mogą Ci pomóc, zawsze lepiej jest znaleźć naturalne rozwiązanie problemów. Wykonany z bananów i cynamonu napój doskonale pasuje do tego kryterium.

Wspomniałam już, że banany to fantastyczne źródło potasu i magnezu. Rola jaką oba te elementy odgrywają w poprawie snu, została naukowo potwierdzona w różnych badaniach. Mianowicie, pomagają Twojemu organizmowi odwrócić negatywny wpływ nadmiernej ilości stresu i pomagają w bezsenności.

Banany są również bogate w aminokwas znany jako tryptofan, który pomaga w zwiększeniu poziomu serotoniny regulującej rytm snu, poprawiającej nastrój i kontrolującej apetyt.

Cynamon z kolei zawiera eugenol i fenylopropanoidy. Te dwa olejki eteryczne są związkami chemicznymi odpowiedzialnymi za słodki i aromatyczny zapach cynamonu. Ponadto poprawiają krążenie krwi i trawienie, pomagając w ten sposób wyeliminować dwie możliwe przyczyny złego snu.

Podsumowanie

Jeśli jednak ten przepis nie przyniesie oczekiwanych rezultatów i nadal nie będziesz będziesz dobrze sypiać, Twoje problemy mogą mieć głębsze korzenie, takie jak niepokój, niezdrowa dieta, niedobory minerałów lub zbyt szybki, stresujący tryb życia. W takiej sytuacji warto rozważyć wizytę u lekarza i znaleźć przyczynę.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.