Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czy warto używać spalaczy tłuszczu?

Czy warto używać spalaczy tłuszczu?
Lato zbliża się wielkimi krokami, a my nie wchodzimy w ulubione spodnie po zimowym magazynowaniu zbędnych kilogramów. Zaczynamy poszukiwać magicznych sposobów, które rozwiążą nasz problem i zrzucimy zbędny balast. Niestety magicznych rozwiązań nie ma. Jest dieta, jest trening i są spalacze tłuszczu. Spalacze tłuszczu i odzywki białkowe mają największą popularność i są najczęściej sprzedawanymi produktami w sklepach z odżywkami dla sportowców.

Czym jest spalacz tłuszczu i jak działa?

Suplementy pomocne w redukcji kilogramów są najczęściej dobrze dobranymi ekstraktami roślinnymi. Znajdziemy w nich między innymi: kofeinę, guaranę, wyciągi z różnego rodzaju roślin, które są pomocne w przyspieszeniu przemiany materii. Substancje powodujące podwyższenie temperatury naszego ciała, czyli tzw. termogeniki.

Zanim weźmiesz spalacz...

Jeśli chcemy zdecydować się na tego typu suplement, warto również pomyśleć o diecie. Dieta to dobrze dobrany plan żywieniowy dostosowany do naszego organizmu oraz aktywności fizycznej, która pomoże w pogłębieniu deficytu kalorycznego.

Po jakie środki warto sięgnąć?

Każdy z nas jest inny, dlatego też inaczej reagujemy na różnego rodzaju substancje zawarte w kapsułkach. Aby osiągnąć bardziej zadowalające nas efekty, lepiej na początku sięgnąć po łagodniejszy, a w dalszej kolejności wybierać mocniejsze np. kofeinę, która powoduje delikatne pobudzenie, co umożliwia nam większą aktywność fizyczną w danym momencie poprzez pobudzenie organizmu. W późniejszym okresie redukcyjnym warto również sięgnąć po substancje z grupy termogeników, które powodują podniesienie temperatury naszego ciała, co umożliwia spory wydatek energii i w połączeniu z treningiem daje dużo większy deficyt kaloryczny.

Na początku warto też stosować mniejsze dawki, które nie powodują drastycznego odczucia nadpobudliwości oraz uczucia rozdrażnienia. Tak często zdarza się przy nielegalnych spalaczach nadal dostępnych w serwisach aukcyjnych.

Najlepiej stosować je ok. 20-30’ przed rozpoczęciem treningu. Dla uzyskania lepszego efektu zaleca się stosowanie do 8 tygodni, następnie dwutygodniową przerwę tak, aby organizm nie przyzwyczaił się do danej substancji i działał, jak należy.

Do kolejnej grupy reduktorów wagi zaliczamy środki hamujące apetyt. Najbardziej skutecznymi substancjami pomocnymi w regulacji apetytu są między innymi: HCA — kwas hydrocytrynowy, chrom oraz błonnik pokarmowy. Regulują gospodarkę węglowodanową, poziom cukru we krwi oraz wypełniają żołądek. Efektem zażywania tych związków jest brak uczucia „ssania” w żołądku, co powoduje dostarczenie mniejszej ilości kalorii do naszego organizmu. Ułatwia to odchudzanie przy jednoczesnym zadowoleniu psychicznym. Nie mamy uczucia głodu, przez co stosunkowo mniej jemy.

Podsumowanie

Skuteczne odchudzanie wiąże się z wkładem własnym, wtedy efekty są zwielokrotnione. Pamiętajmy, że suplementacja jest istotnym elementem, który bardzo może nam pomóc, choćby przez samą mobilizację do treningów i zmian w sposobie odżywiania.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.