Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Diety okiem dietetyka: Dieta grejpfrutowa

Diety okiem dietetyka: Dieta grejpfrutowa
Ocena dietetyka: z pewnością o grejpfrutach można powiedzieć jedno: są źródłem wielu aktywnych biologicznie substancji, w tym takich, które wspomagać mogą odchudzanie (m.in. flawonoidów wchodzących w skład wielu suplementów wspomagających odchudzanie). Tak więc włączenie jej do odchudzającej diety jest jak najbardziej uzasadnione.

Niestety założenia tej diety są nie do zaakceptowania. Brak odpowiedniego nacisku na trwałą zmianę nawyków żywieniowych sprawia, że ewentualne efekty są chwilowe. Dieta jest bardzo niskokaloryczna, co powodować może spory spadek masy ciała uwieńczony efektem jo-jo. Tak więć należy liczyć się z tym, że po powrocie do dawnych nawyków żywieniowych „waga” z pewnością wróci. Dieta jest niedoborowa w wiele ważnych dla zdrowia składników pokarmowych i może być niebezpieczna dla zdrowia, zwłaszcza przy częstym powtarzaniu.

Reasumując: ze względu na niską kaloryczność i niedostateczny udział ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu substancji, nie należy polecać tego modelu żywieniowego. W zamian, można włączyć na stale grejpfruty do dobrze przemyślanej, zbilansowanej diety odchudzającej.

Przejdz do szczegółów i prezentacji diety

Podpowiedź trenera:

Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy - chętnie ułożymy profesjonalny plan za Ciebie. Dołącz do grona 90 000 zadowolonych klientów :)

  • Darmowe konsultacje z doświadczonym dietetykiem i trenerem
  • Ponad 6000 posiłków i 600 ćwiczeń, które możesz dowolnie wymieniać
Sprawdź ofertę