Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Diety okiem dietetyka: Dieta ryżowa

Ocena dietetyka: ryż jest produktem, który wydaje się mieć sporą przewagę nad innymi pokarmami pochodzenia zbożowego: jest lekkostrawny, ubogi w substancje antyodżywcze, dobrze tolerowany przez przewód pokarmowy. Co istotne dieta nie opiera się jedynie na samym ryżu, ale w swoich założeniach zakłada spożywanie innych produktów żywnościowych (warzywa, nabiał). Autor diety położył spory nacisk na obniżenie spożycia sodu i zwiększenie – potasu, co jest godne pochwały.

Niestety dieta jest wyjątkowo monotonna, choć oprócz ryżu można w ograniczonych ilościach spożywać nabiał czy warzywa (w tym strączkowe), to dla wielu osób przejście na ten sposób żywienia byłoby trudne do realizacji. Dieta deficytowa jest w białko,  uboga w witaminy z grupy B oraz żelazo.

Reasumując: dieta korzystnie wpłynąć może na funkcjonowanie układu pokarmowego (choć obecność warzyw strączkowych wiele komplikuje), osoby z nadciśnieniem teoretycznie również mogłyby odnieść pewne korzyści, jednak stosowanie takich modeli żywieniowych wiąże się z ryzykiem pojawienia się niedoborów pokarmowych. Odchudzanie przeprowadzane na dietach monotematycznych nie jest polecane, a wiara w ich „oczyszczający potencjał” nie ma uzasadnienia. Przypominam także, iż najskuteczniejszym rozwiązaniem problemu nadwagi jest trwała zmiana nawyków żywieniowych.

Przejdz do opisu i prezentacji diety.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.