Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Diety okiem dietetyka: Dieta 5 czynników

Ocena dietetyka: na pochwałę zasługuje tutaj zalecenie by jadłospis swój opierać o produkty zasobne we włókno pokarmowe, pełnowartościowe i niskotłuszczowe białko oraz by unikać cukru. Tak więc konsekwencją zastosowania się do tych zaleceń jest poprawa jakości zdrowotnej spożywanej żywności. Chwali się także nacisk na podjęcie aktywności fizycznej. Zalecenia diety łatwo zapadają w pamięć, ponieważ czynnikiem kluczowym jest liczba „5”.

Przejdz do szczegółów i prezentacji diety

Z drugiej strony niestety magia liczby „5” nie ma żadnego wytłumaczenia. Pilnowanie by każdy posiłek zawierał pięć określonych składników nie jest konieczne, a może być w praktyce kłopotliwe. Podobnie stosowanie diety przez akurat pięć tygodni czy też pięciokrotne dopuszczenie się „oszustwa” nie ma uzasadnienia.

Reasumując: dieta jest niepotrzebnie udziwniona, ale ze zdrowotnego punktu widzenia można ją stosować, choć zalecenie, by przyjmować nie więcej niż 1400 kcal budzi pewne obawy: dla aktywnych osób jest to zbyt niski limit i może skończyć się efektem jo-jo. Jest wiele innych, lepszych sposobów na pozbycie się nadwagi, z których najkorzystniejszą opcją jest trwała zmiana nawyków żywieniowych.

Przejdz do szczegółów i prezentacji diety

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.