Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Diety okiem dietetyka: Dieta bananowa

Diety okiem dietetyka: Dieta bananowa
Ocena dietetyka: choć banany uchodzą za dość kaloryczne owoce, to przyznać trzeba że są lekkostrawne i przy tym zasobne w witaminy i składniki mineralne (w tym witaminę B6 i potas).W przypadku osób borykających się z pewnymi dysfunkcjami przewodu pokarmowego, krótkoterminowe oparcie diety na bananach może być korzystne, o ile oczywiście zachowamy umiar: banany są źródłem cukrów fermentujących.

Niestety ten sposób żywienia – pomimo niewątpliwych zalet bananów – nie jest polecany, poza wyjątkowo nielicznymi wyjątkami i mocno ograniczonym zasięgiem czasowym. Dieta ta absolutnie nie nadaje się do odchudzania. Daje efekty chwilowe i nasila katabolizm białek mięśniowych – jak wiemy odchudzanie się „z mięśni” jest wyjątkowo niefortunne. Mięsnie bowiem wspomagają redukcję tłuszczu.

Reasumując: nie polecam takich egzotycznych wynalazków żywieniowych. Nawet jeśli poszukujemy diety lekkostrawnej, lepiej zbilansować ją w taki sposób, by nie opierała się jedynie na owocach – i to jeszcze jedynym tylko ich rodzaju. Dieta jest niedoborowa w białko, NNKT, wiele witamin i składników mineralnych. Przypominam również, iż najrozsądniejszym i najskuteczniejszym zarazem rozwiązaniem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych, a nie stosowanie „cudownych” diet.

Przejdz do szczegółów i prezentacji diety.