Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Diety okiem dietetyka: Dieta bananowa

Ocena dietetyka: choć banany uchodzą za dość kaloryczne owoce, to przyznać trzeba że są lekkostrawne i przy tym zasobne w witaminy i składniki mineralne (w tym witaminę B6 i potas).W przypadku osób borykających się z pewnymi dysfunkcjami przewodu pokarmowego, krótkoterminowe oparcie diety na bananach może być korzystne, o ile oczywiście zachowamy umiar: banany są źródłem cukrów fermentujących.

Niestety ten sposób żywienia – pomimo niewątpliwych zalet bananów – nie jest polecany, poza wyjątkowo nielicznymi wyjątkami i mocno ograniczonym zasięgiem czasowym. Dieta ta absolutnie nie nadaje się do odchudzania. Daje efekty chwilowe i nasila katabolizm białek mięśniowych – jak wiemy odchudzanie się „z mięśni” jest wyjątkowo niefortunne. Mięsnie bowiem wspomagają redukcję tłuszczu.

Reasumując: nie polecam takich egzotycznych wynalazków żywieniowych. Nawet jeśli poszukujemy diety lekkostrawnej, lepiej zbilansować ją w taki sposób, by nie opierała się jedynie na owocach – i to jeszcze jedynym tylko ich rodzaju. Dieta jest niedoborowa w białko, NNKT, wiele witamin i składników mineralnych. Przypominam również, iż najrozsądniejszym i najskuteczniejszym zarazem rozwiązaniem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych, a nie stosowanie „cudownych” diet.

Przejdz do szczegółów i prezentacji diety.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.