Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Odchudzające okulary zamiast diety…

Przy takich okazjach na usta ciśnie się pytanie: „czego to ludzie nie wymyślą?”. Odchudzające okulary naprawdę istnieją! Czy odchudzają? Producenci przekonują, że tak. W praktyce jednak można mieć co do tego pewne wątpliwości, choć sam „mechanizm działania” wydaje się skądinąd słuszny i interesujący w swojej prostocie. Czym są i jak działają odchudzające okulary?

Przechytrzyć mózg

Zakładanie specjalnych okularów odchudzających podczas konsumowania posiłków ma na celu „oszukanie” mózgu i przekonanie go, że tak naprawdę spożywamy większe niż w rzeczywistości porcje posiłków. Dzięki temu – wg pomysłodawców odchudzających okularów szybciej odczujemy sytość, dostarczając organizmowi mniejszą ilość kalorii. Co więcej szkła w tych okularach mają niebieski odcień, który dodatkowo ma sprawić, iż pokarmy będą się wydawały mniej apetyczne i niezbyt atrakcyjne. Japońska firma lansujące ten produkt twierdzi, iż kolor niebieski posiada zdolność do tłumienia apetytu i hamowania aktywności ośrodków głodu w mózgu.

Czy to działa?

Żeby sprawdzić czy odchudzające okulary działają, trzeba byłoby je ubrać i przetestować w praktyce. Twórcy pierwowzoru projektu przekonują, że ich produkt jest skuteczny. Podobnego zdania sa kontynuatorzy pomysłu, którzy unowocześnioną i daleko bardziej zaawansowaną wersję oryginału  zaprezentowali niedawno w ramach tokijskich targów Digital Content Expo. Ta podobno posiada szereg dodatkowych funkcji pozwalających wpłynąć nawet na zmysły smaku i węchu. Dzięki temu w praktyce można podczas zajadania się sałatą poczuć smak i aromat ciastek czekoladowych…

Perspektywy

Pierwowzór odchudzających okularów doczekał się już unowocześnionej wersji, co wskazuje że sam pomysł na produkcję tego typu gadżetów jest rozwojowy. Czy zyskają sobie one popularność? Trudno powiedzieć, metody pozwalające schudnąć bez wysiłku zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Póki co otwarte jednak są pytania dotyczące skuteczności odchudzających okularów i ich… ceny. Jakkolwiek by nie potoczyły się dalej losy tego urządzenia, to jakoś  nie chce mi się wierzyć by za miesiąc, rok czy dwa odchudzaniem zamiast dietetyka zająć miałby się okulista…

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.